Úvodní semifinále Ligy mistrů nabídlo dvě penalty. Bílý balet urval v Mnichově remízu a má k postupu do Wembley blíže

První branku semifinále Ligy mistrů vstřelil Júnior Vinícius, a to i přesto, že v úvodních dvacetiminutovce měl o poznání více ze hry domácí Bayern Mnichov. Po přestávce ale nastal rychlý obrat, zásluhou Saného a penalty Harryho Kanea se do vedení dostal bavorský velkoklub. Ani domácí ale náskok neudrželi, druhou penaltu v utkání proměnil střelec úvodní trefy. Úvodní klání tak skončilo smírně 2:2.

Atmosféra v Bayernu by se navzdory nečekanému postupu do semifinále Ligy mistrů dala krájet. Odcházející kouč Thomas Tuchel se ohradil proti slovům šéfa Uliho Hoenesse, jenž ho označil za neschopného práce s mladými hráči. To bývalého trenéra PSG či Chelsea urazilo na manažerské cti a jeho budoucnost neměla změnit ani petice fanoušků. Realu se naopak dařilo na všech frontách, ve vítězném ligovém duelu v San Sebastiánu si navíc odpočinula řada opor.

Na hráčích bavorského celku však nebyly spory vůbec znát. Domácí naopak na svého soupeře vlétli a klub z hlavního města Španělska mohl být rád, že po první desetiminutovce svítilo na výsledkové tabuli nerozhodné skóre. Andrij Lunin musel totiž předvést své umění proti pokusům Leroye Saného a Kanea, přičemž další zakončení pouze těsně minula brankovou konstrukci.

Bílý balet ovšem dokázal drtivý úvodní tlak přečkat a hned svou první šanci přetavil v přesnou trefu. Kroos vyslal ve 24. minutě skvělou přihrávku za obranu, ke které se dostal Vinícius Júnior a nekompromisně zakončil k pravé tyči.

Po změně stran pokračovali Die Roten ve své aktivitě, nicméně pálení šancí už se neopakovalo. V 53. minutě převzal balon u postranní čáry Sané, jenž se v porovnání s úvodní půlí přesunul na opačné křídlo, dovedl ho do rohu pokutového území a nechytatelně vypálil na bližší tyč. O několik minut později vybouchli fanoušci v Allianz Areně ještě větší radostí poté, co hlavní rozhodčí přisoudil domácím pokutový kop po faulu na Jamala Musialu.

Exekuce se ujal Kane, který poslal Lunina na druhou stranu a bez problémů zamířil do odkryté levé části branky. Podobná situace se opakovala na druhé straně hřiště v 83. minutě, kdy byl po faulu na Rodryga žlutě oceněn Min-Jae Kim. Na bílý puntík míč postavil Vinícius Júnior, počkal si na pohyb Manuela Neuera a ranou doprostřed zařídil srovnání skóre.

Real Madrid tak v milionářské soutěži remizoval po 90 minutách ve čtvrtém klání v řadě. Odvetný duel je na programu 8. května.

Bayern Mnichov - Real Madrid 2:2 (0:1)
Branky: 53. Sané (Laimer), 57. Kane (pen.) – 24. Vinícius Júnior (Kroos), 83. Vinícius Júnior (pen.) ŽK:  43. Mazraoui, 82. Kim Min-jae – 64. Kroos, 90+1. Vázquez. Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages (FRA).

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Dier, Kim Min-čä, Mazráwí – Laimer, Goretzka (46. Guerreiro) – Sané (87. Davies), Müller (80. Gnabry), Musiala – Kane.

Real Madrid: Lunin – Vázquez, N. Fernández (C) (65. Camavinga), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos (76. B. Díaz) – Bellingham (76. Modrić) – Rodrygo (87. Joselu), Vinícius Júnior.

Real po roční pauze míří za ušatým pohárem z Ligy mistrů. Bayern má sílu, ale nebojíme se, tvrdí Bellingham