Mladí sparťané přehráli United

Sparťanská sedmnáctka dosáhla cenného úspěchu v přípravném utkání ve slovenském Popradu, kde zdolala anglický Manchester United vysoko 3:0. Na vítězství měl největší podíl Matěj Pulkrab, který se do sítě Angličanů trefil dvakrát. Přátelské utkání se hrálo na hřišti nového tréninkového centra slovenské mládeže v Popradu, které by mělo sloužit jako nový domov mládežnických reprezentací našeho východního souseda. Hlediště pro utkání Sparty s Angličany bylo takřka vyprodané. United sice v první čtvrthodině dvakrát zahrozili, jenže to byli oni, kdo jako první kapituloval. Grobár odcentroval z pravé strany a Filip Hašek z hranice vápna otevřel skóre. Vstřelená branka sparťanské fotbalisty nabudila a krátce před přestávkou už bylo vedení dvougólové. Ze strany tentokrát centroval Čmelík a nejlepší střelec sparťanské sedmnáctky Matěj Pulkrab zvýšil hlavou. Svěřencům Petra Havlíčka se vydařil i vstup do druhé půle, kdy po fatální chybě manchesterské obrany poslal Matěj Pulkrab už do třígólového vedení. Zbytek utkání přinesl řadu zajímavých příležitostí na obou stranách, jenže Pulkrab nedokázal završit hattrick, a ani Manchesteru se nedařilo, letenské mladíky totiž podržel Došek, který v brance Sparty nahradil Roušala. [b]"Byla to velmi dobře organizovaná akce, měli jsme veškeré potřebné zázemí a všichni se o nás hezky starali. Byl to velmi zajímavý zápas, s předvedenou hrou i konečným výsledkem jsme velice spokojeni,“[/b] hodnotil trenér Petr Havlíček. [b]U17: AC Sparta Praha – Manchester United FC 3:0 (2:0)[/b] Branky: 15. Hašek, 38. a 54. Pulkrab. ŽK: Urban, Hašek, Dosoudil. [b]Sestava Sparty:[/b] Roušal (41. Došek) – Sváta (41. Křtěn), Bezina, Trampota (55. Dosoudil), Čmelík (41. Urban) – Janoušek (41. Císařovský), Hašek, Cabadaj, Mustedanagič (55. Wiesner), Grobar (41. Cacha) – Pulkrab (70. Mustedanagič).