Sen Ronaldinha o finále s Bayernem skončil senzačně na Casablance

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Soupeřem Bayernu Mnichov v sobotním finále mistrovství světa klubů bude Raja Casablanca. Marocký tým využil domácího prostředí a ve druhém semifinále vyřadil favorizovaný brazilský celek Atlético Mineiro po výhře 3:1. Podruhé v historii se tak do finále dostal africký klub, před třemi lety to dokázalo konžské Mazembe.

Lippiho soubor dostal 3 góly, Bayern vyhlíží soupeře pro finále

Všechny čtyři branky padly na stadionu v Marrákeši až v druhém poločase. V 51. minutě poslal Casablancu do vedení Iadžúr, na jehož trefu dokázal ještě za čtvrt hodiny odpovědět někdejší nejlepší hráč světa Ronaldinho.

Závěr zápasu však patřil Maročanům. Šest minut před koncem nejdříve vstřelil druhou branku z penalty Mútúalí a vedení ještě pojistil v nastaveném čase střídající Mabide.

Mistrovství světa klubů v Maroku:

Semifinále:

Casablanca - Atlético Mineiro 3:1 (0:0)
Branky: 51. Iadžúr, 83. Mútúalí z pen., 90.+4 Mabide - 64. Ronaldinho.

O 5. místo:

Al Ahlí - Monterrey 1:5 (1:4)
Branky: 8. Moteab - 22. a 66. C. Delgado, 3. N. Cardozo, 27. Leo López, 45. Suazo z pen.