Sparta dala druhému celku slovenské ligy za 2 zápasy 11 gólů

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Sparty v úterní přípravě na zasněženém Strahově nastříleli Trenčínu jedenáct branek. V dopoledním utkání na umělé trávě porazili druhý tým slovenské ligy 6:3, odpoledne vedoucí celek české nejvyšší soutěže zvítězil 5:1.

Kováč má podepsat dvouletou smlouvu na Letné

Sparta si poprvé během přípravy na jaro vyzkoušela opravdové zimní podmínky. "Byl to trochu nezvyk, protože tohle jsme během téhle zimy ještě nezažili. Na umělce jsme dosud jen trénovali, ale myslím, že během deseti minut jsme si na to zvykli," řekl záložník Josef Hušbauer, který však navzdory zimě nastoupil jako jediný z hráčů Sparty bez tepláků. "Fotbal se hraje v trenkách, musím si prostě zvyknout," vysvětlil.

Víc než zima však vadil hráčům kluzký terén, kvůli kterému hned v úvodní minutě prvního zápasu s Trenčínem při odkopu chyboval brankář Marek Čech a slovenský celek se ujal vedení. "Dneska to bylo hodně zimní, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Navíc před každým zápasem si zdůrazňujeme, jak je důležitá koncentrace a zodpovědnost. Teď jsme nebyli připraveni a Marek to ví," řekl trenér Vítězslav Lavička.

Jeho tým ale dokázal ještě v prvním poločase skóre otočit a dvěma góly se na tom podílel útočník David Lafata, který navázal na hattrick z úvodního duelu přípravy se Žižkovem.

Odpoledne pak Sparta rozhodla o vítězství čtyřmi brankami v poslední dvacetiminutovce a po výhře 5:1 si připsala třetí vysokou výhru v dosavadní přípravě - na úvod před dvěma týdny porazila Žižkov 7:0 a pak podlehla 1:3 Vlašimi. Další utkání letenský celek čekají v pátek, kdy dvakrát nastoupí proti Ružomberku.

"Jsem rád, že jsme oba zápasy vyhráli a zvládli jsme je bez zranění," řekl po druhém duelu s Trenčínem Lavička, kterého potěšila také střelecké forma Sparty. "Vyplývá to z toho, jak chceme hrát a co trénujeme. Jsem rád, že to kluci dokážou přenést do zápasu, ale pořád je to jen příprava. Takže to potěší, ale nechceme to přeceňovat," dodal.

Přípravné zápasy na Strahově:

Sparta Praha - Trenčín 6:3 (2:1)

Branky: 34. Švejdík, 40. a 57. Lafata, 64. Rundič vlastní, 66. Kadeřábek, 85. Juliš - 1. Malec, 77. Van Kessel, 84. Mišák.

Základní sestava Sparty: Čech - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Mareček, Vacek, Hušbauer - Dočkal, Přikryl - Lafata (70. Juliš). Trenér: Lavička.

Sparta Praha - Trenčín 5:1 (1:0)

Branky: 77. a 87. Sýkora, 5. Karafiát, 73. Brabec, 80. Schick - 70. Simon.

Sestava Sparty: Nguyen - Karafiát, Brabec (80. Hovorka), Deli (75. Polom), Hybš - Matějovský (67. Čavoš), Čermák, Vácha - Reiter, Krejčí (63. Sýkora) - Juliš (46. Schick). Trenér: Lavička.

TOP 3 Slováci ve Spartě: Kteří sousedé byli řádně vidět?