Sparta vyhrála na Letné i po patnácté a slaví bodový rekord

Tým Sparty Praha vytvořil nový bodový rekord první ligy. V posledním kole porazil Jihlavu 4:1 a mistrovskou sezonu tak zakončil ziskem 79 bodů, čímž o tři body pokořil svůj nejlepší výsledek ze sezony 1999/2000. Góly se o to zasloužili Vácha, Krejčí, Lafata a Kadeřábek, za Jihlavu pouze snižoval Jungr.

Ztratí Boleslav před Evropskou ligou Nešpora i Ščuka?

Sparta si nechtěla mistrovské oslavy komplikovat a tak rychle rozhodla. Nejprve Jihlava odvrátila míč jen k Váchovi, který střelou z první z 30 metrů mířil přesně k tyči. Chvíli na to Vácha patičkou přiklepl míč Krejčímu, ten pronikl do vápna a prostřelil Hanuše podruhé.

Domácí hráči však stále neměli dost a neustále zaměstnávali obranu hostí. Ta navíc nebyla zrovna nejpevnější, když ve 24. minutě stopeři zcela zapomněli na kanonýra Lafatu, pro kterého nebyl problém po Konateově centru poslat míč do sítě z malého vápna.

Jihlava zápas alespoň zdramatizovala, když se hlavou prosadil Jungr, ale po změně stran už Sparta jasně směřovala za rekordem. V poklidu si hlídala náskok, který navíc ještě zvýšil Kadeřábek, když zblízka dorazil Lafatovu střelu.

Závěr zápasu však přinesl zbytečné komplikace ze strany fanoušků, kteří se nemohli dočkat mistrovských oslav a šest minut před koncem vtrhli na hrací plochu. Pokusili se proniknout i do sektoru hostí, ale policie jim v tom zabránila. Po urgentní výzvě od hlasatele se přeci jen vrátili za reklamní panely, aby se zápas mohl alespoň symbolicky dohrát. Hned po závěrečném hvizdu však fanoušci hrací plochu na Letné znovu zaplavili.

30. kolo první ligy:

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 4:1 (3:1)

Branky: 18. Vácha, 21. Krejčí, 24. Lafata, 59. Kadeřábek - 41. Jungr. Rozhodčí: Mikel - Blažej, Pospíšil. Bez karet. Diváci: 16.740.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš - Dočkal (75. Bednář), Vácha (71. Mareček), Matějovský - Konaté, Lafata, Krejčí (79. Přikryl). Trenér: Lavička.
Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust, Kučera, Jungr, Karlík, Vaculík (86. Vepřek) - Harba. Trenér: Rada.

Cesty Latky a Fortuny Düsseldorf se rozcházejí...