Výhry si připsali Portugalcii, Chorvaté, Kolumbijci i Řekové

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V noci na sobotu byla rozehrána šestice dalších přípravných utkání před blížícím se mistrovství světa. Své zápasy zvládli všichni účastníci světového šampionátu vítězně, ve hře byli Chorvaté, Řekové, Kolumbijci nebo třeba Portugalci, kteří své vítězství nad Mexikem zachránili až v samotném závěru duelu.

3 týmy, které mohou na brazilském šampionátu šokovat svět

Jednu hodinu po půlnoci začalo utkání mezi Chorvatskem a Austrálií. Evropané, kteří byli mírnými favority, porazili “protinožce“ nejtěsnějším rozdílem, když jedinou branku zápasu vstřelil ve druhém poločase Nikica Jelavić.

Z vítězství se radovali také Kolumbijci, kteří si zvykají na život bez hvězdného střelce Radamela Falcaa, jenž se na šampionát nepodívá kvůli zranění. Proti Jordánsku ale Kolumbie, která si v základní skupině MS zahraje s Řeckem, Pobřežím Slonoviny a Japonskem neměla vážnější potíže a vyhrála hladce 3:0, i díky dvěma penaltám.

Daleko napínavější podívanou nabídlo utkání Japonska se Zambií. Japonci překvapivě prohrávali již 0:2 a museli dotahovat. To se jim nakonec v dramatickém finiši podařilo, těsnou výhru 4:3 jim ale vystřelil až v samotném závěru Yoshito Okubo.

Proti Bolívii nastoupil tradiční účastník velkých šampionátů Řecko. Mistři Evropy z roku 2004 získali nad svým soupeřem vedením o dvě branky po zásazích Koneho a Katsouranise. Za Bolívii snížil ve druhém poločase Rudy Cardozo.

Svůj přípravný zápas odehráli také Portugalci, jejichž příprava se ale nese spíše v duchu čekání na hvězdného Ronalda, který doléčuje zranění. Bez držitele Zlatého míče Portugalci nastoupili proti Mexiku a hubenou výhru 1:0 jim vystřelil až v nastaveném čase druhé půle Bruno Alves.

Poslední noční přípravný zápas odehrála Kostarika proti Irsku a účastník mistrovství ze střední Ameriky měl namále. Utkání skončilo remízou 1:1, když za tohoto stavu neproměnila penaltu irská modla Robbie Keane.

Přípravná utkání účastníků MS:

Chorvatsko - Austrálie 1:0 (0:0)
Branky: 58. Jelavić

Kolumbie - Jordánsko 3:0 (1:0)
Branky: 42. Rodriguez z pen., 83. Cuardado z pen., 88. Guarin

Japonsko - Zambie (1:2)
Branky: 40. z pen a 75. Honda, 73. Kagawa, 90+1. Okubo - 9. Katongo, 29. Sinkala, 89. Musonda

Irsko - Kostarika 1:1 (1:0)
Branky: 18. Doyle - 64. Borges z pen.

Řecko - Bolívie 2:1 (1:0)
Branky: 21. Kone, 54. Katsouranis - 70. Cardozo

Mexiko - Portugalsko 0:1 (0:0)
Branky: 90+3. B. Alves