Argentinci, Španělé a Belgičané vyhráli, Anglie opět remizovala

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Argentina si na generálku před MS pozvala do Buenos Aires před 53 tisíci natěšených diváků Slovinsko a vyhrála s čistým kontem, s tím, že soupeři vstřelila dva góly. O ten první se po dvanácti minutách hry postaral po samostatném průniku zakončeným střelou z osmnácti metrů šestadvacetiletý záložník Ricardo Álvarez z Interu Milán, patnáct minut před koncem pak pečetil výsledek barcelonský Lionel Messi, jenž zakončil nádhernou akci, jíž započal nečekaným lobem Ángel Di María. Trenér Argentiny Alejandro Sabella hrál systémem 3-5-2.

Obhájci zlata Španělé, které Vicente del Bosque poslal do hry v rozestavení 4-3-3, porazili na Redskins Stadium Salvador stejným výsledkem. Mistři světa měli v utkání jasnou převahu a drželi míč 80 procent času. Brankáři Iker Casillas ani David de Gea, jenž ho v 83. minutě vystřídal, si nepřipsali žádný pořádný zákrok.

Hned v úvodu zahodil pokutový kop nařízený za faul na Diega Costu Cesc Fábregas, jenž přestřelil branku. Góly začaly padat až po změně stran - po hodině hry dokázal rozvlnit síť střídající David Villa a dvě minuty před koncem střelecký rekordman španělského národního mužstva skóre uzavřel. Dvaatřicetiletý kanonýr vylepšil svou rekordní bilanci v národním týmu už na 58 branek.

Dva sobotní přípravné zápasy narušily rozmary počasí. Fotbalisty Belgie a Tuniska vyhnala v Bruselu ze hřiště bouřka provázená obřími kroupami. Belgie si poradila s Tuniskem, které porazila nejtěsnějším rozdílem 1.0. Jedinou trefu "černého koně" šampionátu, který v přípravě vyhrál všechny tři zápasy, zařídil 20 minut před koncem Meertens.

Zhruba na 45 minut musel být přerušen kvůli bouřce také zápas Anglie v Miami. Anglie, která před pár dny remizovala s Ekvádorem, se na Sun Life stadium rozešla smírně s Hondurasem. V utkání branka nepadla a to hrál Honduras půl hodiny o deseti mužích bez vyloučeného Beckelese.

Spojené státy porazily Nigérii 2:1. Za Klinsmannův tým pálil Altidore, africký celek už se pak zmohl pouze na korekci výsledku, jíž obstaral pár minut před koncem z penalty Moses.