Slavia přetlačila Vlašim, Hradec přehrál Brno

Pražská Slavia se v úterý utkala s druholigovou Vlašimí, na jejíž lavičce sedí Vlastimil Petržela. Duel se nehrál v Edenu, ale na tréninkovém hřišti č. 1.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Nový trenér sešívaného celku Miroslav Beránek nasadil do hry proti FC Graffinu Vlašim oba testované hráče - Milan Černý nastoupil ve druhém dějství a Vukadin Vukadinovič se objevil dokonce v základní sestavě a jak se později ukázalo, dokonce se stal jediným střelcem zápasu. Do duelu nemohli kvůli zranění zasáhnout Marcel Gecov a Štěpán Koreš. V pátek se pražský tým přesune na Slovensko, kde ho v sobotu čeká zápas se Senicou.

V další úterní přípravě si v ústí nad Orlicí poradili hradečtí "Votroci" s brněnskou Zbrojovkou, jíž porazili 2:0. V dresu prvoligového nováčka se gólově prosadili Halilovič a Dvořák. Tým z moravské metropole padl v létě poprvé, v pátek si zahraje proti Myjavě.

Přípravné utkání v Praze:

Slavia - Vlašim 1:0 (1:0)
Góly: 6. Vukadinovič.

Slavia: 1. poločas: Rakovan – Dostál, Dobrotka, Mikula, Tusjak – Salašovič (C), Hrubý – Vukadinovič, Vošahlík, Hurka – Červenka 2. poločas: Hrubeš – Nitrianský, Latka, Kodr, Bejbl (65. Jankto) – Zmrhal – Prošek, Boudjemaa, Černý – Juhar – Škoda

Vlašim: 1. poločas: Fendrich, Petrů (C), Hauer, Jakubov, Vojta, Miskovič (14. Hronek), Matějka, Tomášek, Radoš, Kučera, Verner. 2. poločas: Fendrich – Petrů (C), Hauer, Radoš, Vebr, Putz, T. Matějka, Breda, Jícha, Kvída, Hronek 75. Hell. Náhradníci: Drápela, Vebr, Putz, Matějka, Breda, Jícha, Kvída, Hell, Hronek

Příprava v Ústí nad Orlicí:

Hradec Králové - Brno 2:0 (2:0)
Branky: 23. Halilovič, 38. Dvořák.

Hradec Králové: Koubek (46. Ottmar) – Kosak, Malinský, Janoušek, Dvořák, Rolko, Poděbradský, Jukl, Vlkanova, Plašil, Halilovič. Náhradníci od 60. minuty: Holeš, Plašil, Čermák, Černý, Kulič, Marek, Hable, Štípek, Trubač, Križko.

Zbrojovka Brno: Doležal – Kasčák, Zavadil, Sedlák, Košťák, Sýkora, Přerovský, Schuster, Pašek, Kroupa, Keresteš. Náhradníci druhý poločas: Hladký – Buchta, Jugas, Malík, Vávra, Šumbera, Fisher, Lutonský, Hyčka, Slančík, Brigant.

Latka o ambicích Slavie: O pohárech nemůže být ani řeč