Sparta padla v Bernu a s Evropou se loučí

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Remízový výsledek stačil uhrát Spartě na půdě Y. B. Bern k postupu do vyřazovacích bojů v Evropské lize. Letenští bez Davida Lafaty však od začátku zápasů na švýcarské půdě tahali za kratší konec, prohráli 0:2 a s Evropou se loučí.

Sparta do zápasu nevstoupila ideálně, když už v první minutě mohla inkasovat. Costa nebyl pro Steffena problém, ale jeho střela skončila naštěstí těsně mimo.

Ve dvaadvacáté minutě uchránil Spartu zdvižený praporek pomezního a záhy mohlo udeřit na druhé straně, ale přihrávku Kadeřábka nedokázal Přikryl v pádu trefit. Ve 28. minutě vyškrábl domácí gólman Mvogo centr Kadeřábka jen ke Krejčímu, ale i proti mladému křídlu dokázal Mvogo výborně zasáhnout.

Po půlhodině hry měl velkou šanci domácí Kubo, ale neměl správně seřízená mířidla. Pár minut před pauzou Holek srazil míč ke Kubovi, jenž se řítil na branku. Štěch však byl na zemi včas a míč lapil.

Gólman Sparty měl co dělat i krátce po změně stran, když reflexivně zakročil proti hlavičce Hoaraua. Švýcarský celek byl po pauze lepší a svůj tlak korunoval 76. minutě. Po faulu Kadeřábka ve vápně se totiž pískala penalta, kterou proměnil Hoarau.

Deset minut před koncem měl po Kadeřábkově centru na hlavě Hušbauer, ale jeho střelu do protipohybu dokázal domácí gólman vytěsnit.

V sedmaosmdesáté minutě zazdil stoprocentní tutovku Holek, jenž sám před brankou nikým neatakovaný zhruba ze čtyř metrů neuvěřitelně přestřelil. Spartu srážely nepřesnosti a po jedné takové se k brejku dostal Steffen, jenž v nastaveném čase přidal druhý gól a definitivně sparťanské naděje ukončil.

FC Kodaň - FC Turín 1:5 (1:2)
Branky: 6. Amartey - 15. a 47. Martínez, 42. Amauri z pen., 49. Darmian, 53. Silva. ČK: 30. Antonsson, 40. Jörgensen (oba Kodaň).

FC Bruggy - HJK Helsinky 2:1 (1:0)
Branky: 28. Gedoz z pen., 88. Refaelov - 51. Kandji.

Skupina C:

Besiktas Istanbul - Tottenham 1:0 (0:0)
Branka: 59. Tosun.

Partizan Bělehrad - Asteras Tripolis 0:0

Skupina D:
Dinamo Záhřeb - Celtic Glasgow 4:3 (2:2)
Branky: 14., 40. a 50. Pjaca, 48. Brozovič - 23. Commons, 30. Ščepovič, 82. vlastní Pivarič.

Salcburk - Astra Giurgiu 5:1 (2:0)
Branky: 34. a 90.+2 Kampl, 46. a 70. Alan, 9. Sabitzer - 51. Florescu.

Branka: 20. Suárez.

Standard Lutych - Feyenoord Rotterdam 0:3 (0:1)
Branky: 16. Toornstra, 60. Boëtius, 89. Manu.

Skupina H:
Everton - Krasnodar 0:1 (0:1)
Branka: 30. Laborde.

Lille - Wolfsburg 0:3 (0:1)
Branky: 65. a 89. z pen. Rodriguez, 45.+1 Vieirinha. ČK: 55. Guilavogui (Wolfsburg).

Skupina I:

Young Boys Bern - Sparta Praha 2:0 (0:0)

Branka: 75. Hoarau z pen., 90.+3 Steffen. Rozhodčí: Göcek - Eyisoy, Aktas (všichni Tur.). ŽK: Hadergjonaj, Steffen - Costa, Dočkal, Kadeřábek, Brabec. Diváci: 15.150.

Bern: Mvogo - Hadergjonaj, Vilotič, Von Bergen, Lecjaks - Steffen, Gajič (89. Rochat), Sanogo Junior, Nuzzolo (63. Zárate) - Kubo (83. Bertone), Hoarau. Trenér: Forte.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa (81. Schick) - Matějovský, Mareček, Hušbauer (85. Bednář) - Dočkal, L. Krejčí - Přikryl (60. Konaté). Trenér: Lavička.

Neapol - Slovan Bratislava 3:0 (2:0)
Branky: 6. Mertens, 16. Hamšík, 75. Zapata.