Největší přestupy roku 2014, aneb úspěch, či fiasko?

Největší přestupy roku 2014, aneb úspěch, či fiasko?

Rok 2014 je již nějakých pár dní minulostí, a tak se můžeme ohlédnout za loňskými přestupy. Ačkoli již světem většinou nelétají takové částky, jako před lety, stále se rodí velmi zajímavé transfery. Jak se deset nejnákladnějších přestupů loňského roku vydařilo? Podle caughtoffside.com takto:

Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

10. Eliaquim Mangala

Talentovaný francouzský obránce zamířil v létě z Porta do Manchesteru City za 35 milionů liber a stal se jedním z nejdražších obránců historie. Na Etihad Stadium však příliš spokojenosti nepanuje, Mangala totiž nedokázal navázat na výkony z portugalské metropole a zatím zůstává za očekáváním.

9. Luke Shaw

Další obránce, jenž v létě změnil dres za velmi solidní peníz. Ani příchod talentovaného anglického reprezentanta se však zatím nevyplácí. Manchester United zaplatil Southamptonu 30 milionů liber, ale zatím to v podání mladého levého beka není ono. Vzhledem k věku šlo však spíše o dlouhodobou investici, která by se měla Manchesteru vyplatit.
[break]Proč by měla jednička United na minutu odmítnout hvězdný Real?

8. David Luiz

Do třetice obránce. Před rokem se Chelsea zbavila Davida Luize, za něhož dostala z Paris St. Germain rovných 50 milionů liber a opět se ukázalo, jak se umí manažer Blues José Mourinho na přestupovém trhu pohybovat. Dostat tolik peněz za obránce Luizových kvalit je totiž velmi vydařený počin.

7. Luis Suárez

Nejlepší střelec loňského ročníku Premier League Luis Suárez se v létě stěhoval z Liverpoolu do Barcelony za 75 milionů liber, ale kvůli disciplinárnímu trestu toho zatím příliš neodehrál. Nyní již sice může dres katalánského gigantu oblékat, ale jeho výkony nejsou takové, jaké si vedení klubu představovalo. I proto dostal padáka sportovní ředitel klubu Andoni Zubizarreta.
[break]Šest podivuhodných statistik, které překvapí celý svět

6. Juan Mata

Když loni v lednu přestupoval Juan Mata z Chelsea do Manchesteru United za 37 milionů liber, byla to velká pecka. Rok se s rokem sešel a Mata pomalu vyhlíží další angažmá. V létě totiž na Old Trafford zamířila řada dalších hráčů a na Matu není v sestavě místo.

5. Ángel di María

Podle mnohých nebylo správné z pohledu Realu Madrid se Di Maríi za 59,7 milionů liber zbavit a do Manchesteru United ho pustit. V Manchesteru si však od šikovného argentinského reprezentanta představovali přeci jen o něco lepší výkony, které sice v úvodu angažmá podával, ale nepodařilo se mu je udržet.
[break]Historicky největší odchody z Premier League do La Ligy

4. Cesc Fábregas

Příchod Fábregase z Barcelony do Chelsea za 30 milionů liber se dá označit za jeden z nejlepších transferů roku. Španělský reprezentant nebyl až tak drahý a navíc podává na Stamford Bridge vynikající výkony.

3. James Rodríguez

Rozladění nepanuje ani v Realu Madrid, který si za 70 milionů liber pořídil hvězdného Jamese Rodrígueze z Monaka. Nejlepší střelec světového šampionátu v Brazílii zapadl do sestavy bílého baletu skvěle a zdá se, že by z něj mohl být v budoucnu klíčový hráč.
[break]Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

2. Diego Costa

Další perfektní přestup z dílny Josého Mourinha. Spolu s Fábregasem ze Španělska přišel Diego Costa, jenž zamířil do Londýna z Atlétika Madrid za 32 milionů liber. Costa okamžitě po svém příchodu začal potvrzovat pověst kanonýra a dává jeden gól za druhým.

1. Alexis Sánchez

Mnout ruce si může i Arsene Wenger, jenž z Barcelony získal Alexise Sáncheze, což se dá směle označit za přestup roku. Investice 35 milionů liber do někdejšího ofenzivního esa Barcelony se Arsenalu bohatě vyplácí.