Welbeck poslal Gunners do semifinále, Juventus spasil Pogba

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnská Arsenal postoupil v ostře sledovaném čtvrtfinále FA Cupu, když zdolal na Old Trafford Manchester United 2:1. Vítěznou branku zaznamenal po obrovské hrubici Valencii bývalý hráč Rudých ďáblů Welbeck. V základní sestavě Gunners chyběl český reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

Sedm největších debaklů v historii Ligy mistrů

United začalo aktivněji, přesto to byli hosté, kteří otevřeli skóre. Španělský krajní obránce Monreal se prosadil po přesné kolmici Oxdace-Chamberlaina a překonal Davida De Geu. Již o čtyři minuty později však vyrovnal kapitán Rudých ďáblů Wayne Rooney po centru Di Maríí. Ten však byl smolařem zápasu, neboť argentinský záložník patnáct minut před koncem obdržel druhou žlutou kartu za simulování a následné postrčení rozhodčího. V tu dobu už ale Arsenal vedl po brance Welbecka.

Vedoucí tým italské Serie A v dohrávce 26. kola porazil Sassuolo 1:0 až v závěru, když se v 83. minutě prosadil francouzský legionář Paul Pogba. Čtvrtou výhru v řadě zaznamenalo Lazio Řím, které doma deklasovalo Fiorentinu 4:0 a posunulo se na třetí místo v tabulce.