Gerrard Reds moc nepomohl. Hřiště opustil již po minutě

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag]Anglická Premier League nabídla během nedělního odpoledne šlágr 30. kola, ve kterém změřily síly Manchester United a Liverpool. Rudí ďáblové nakonec vyhráli na Anfield Road 2:1 díky dvěma brankám Juna Maty, přičemž tu druhou budou skloňovat fanoušci ještě hezkých pár týdnů. Rooney v poslední minutě odmítl bonbónek v podobě pokutového kopu, který však Mignolet vychytal. Smolařem utkání je kapitán Reds Steven Gerrard, který již po minutě na trávníku musel za červenou kartu odejít předčasně do sprch.

Zlatanova kritika? Nevadí, když dá hattrick, směje se Pastore

Dramatický zápas negativně poznamenalo vyloučení domácí ikony Stevena Gerrarda. Ten se za nesportovní chování poroučel do šaten necelou minutu po vyběhnutí na trávník v druhém poločase. United začali na Anfield Road aktivněji a kombinacemi zaskočili soupeře. První výraznou šanci měl ve 14. minutě Herrera, který poslal do zakončení Matu, jež si s brankářem Mignoletem poradil a poslal United do vedení. Domácí spíše bránili a směrem dopředu mnoho nevymysleli až na střelu Lallany, která prošla jen kousek od tyče branky, kterou strážil David De Gea.

Začátkem druhé půle sešlápl Steven Gerrard Herreru, za což okamžitě viděl červenou kartu. V 59. minutě předvedl skvělou branku znovu Mata, který stodruhé prosadil po přihrávce Di Maríi. O deset minut později se radovali i domácí, když Sturridge přerušil De Geovu neprůstřelnost čítající 356 minut v Premier League. Rooney mohl v poslední minutě ještě náskok navýšit, ale Mignolet si na jeho pokutovém kopu smlsl.