Pět branek, které soupeřovi fanoušky dohnaly k slzám

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Některé momenty vítězství jsou pro fanoušky úspěšného týmu euforií, pro druhý tábor naopak agónií. Velmi málo mnohdy stačí k úspěchu, ale v posledním zlomku okamžiku nastane zvrat, který přepíše dějiny. Podívejme se na pět historických tref, které podle webu Sportskeeda na jedné straně vyčarovaly neskonalý úsměv a na straně druhé jen slzy ve tváři.

Pět pravých beků, které může v létě získat Liverpool

5) Ole Gunnar Solskjaer (1999)

Připomeňme si infarktové finále Ligy mistrů v roce 1999. Rudí ďáblové měli na kahánku, neboť bavorský velkoklub drtivou většinu hry měl míč na svých kopačkách. Již v šesté minutě utkání se prosadil Mario Basler a Bayern byl na koni. Jenže v nastaveném čase United srovnalo díky Sheringhamovi a o dvě minuty později obrat dokonal střídající Solskjaer.

[break]
Trio faktorů, které ovlivní víkendové derby v Manchesteru

4) Andrés Iniesta (2009)

O deset později jsme byli opět svědky velmi zajímavého utkání Ligy mistrů, kdy proti sobě semifinálový los postavil Barcelonu a Chelsea. Úvodní utkání na Stamford Bridge branku nepřinesl a rozhodnout se mělo v odvetě na Camp Nou. Skóre však otevřeli hosté, když se v deváté minutě trefil Essien. Katalánci však nic nevzdali a v 93. minutě rozhodl o postupu Iniesta.

[break]
XI Premier League, která bude v létě k mání zdarma

3) Patrik Andersson (2001)

V Bundeslize se v roce 2001 schylovalo k velkému dramatu. Bayern Mnichov měl jako obvykle namířeno k titulu, ale na záda mu velmi z blízka dýchalo Schalke, které poslední utkání s Unterhachingem vyhrálo 5:3. Bavorský velkoklub musel alespoň remizovat v posledním kole s Hamburgerem SV, což se nakonec stalo, ale až v devadesáté minutě utkání díky trefě Anderssona.

[break]
Sedm případů, kdy hráč pěti brankami potupil soupeře

2) Paolo Rossi (1982)

V roce 1982 proběhlo na půdě Španělska další mistrovství světa. Z čtyřiadvaceti celků postoupilo do druhé skupinové fáze 12 celků, které se rozdělily do čtyř skupin. Skupinou smrti se dala označit ta s písmenem C, ve které figurovala Itálie, Brazílie a Argentina. V posledním zápase si to o postupové místo rozdala Brazílie s Itálií a utkání ve prospěch evropského celku utrhl nezapomenutelný Rossi svým hattrickem.

[break]
Pět vážných kandidátů na cenu hráče sezóny v Premier League

1) Sergio Agüero (2012)

Anglie měla v roce 2012 nového krále, kterým se stal argentinský kanonýr Sergio Agüero. V posledním kole Premier Legue porazil outsidera z QPR až v nastavení dvěma brankami. Nepříznivý stav 1:2 tento ostrostřelec otočil a v posledních minutách doslova obral městského rivala z Old Trafford o titul.