Everton použil Rooneyho, Barcelona nestačila na Fiorentinu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Liverpool neprohrál ani v šestém letním přípravném duelu před novým soutěžním ročníkem 2015/2016. Na stadionu County Ground před necelými 15 tisíci diváky porazil třetiligový anglický celek Swindon Town 2:1, o což se postarali osmnáctiletý záložník Oluwaseyi Ojo a nová ofenzivní posila Christian Benteke, jenž si tak připsal premiérový přesný zásah v trikotu Reds.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!

Další liverpoolský klub Everton, který má mimochodem na soupisce i devatenáctiletého českého brankáře Jindřicha Staňka, už tak úspěšný nebyl a připsal si druhou porážku v řadě, když na něj po Leedsu United vyzrál také španělský Villarreal. Regulérní příprava to však nebyla, neboť v dresu Toffees se představil na pětadvacet minut také kapitán Rudých ďáblů Wayne Rooney, jenž střílí branky za Manchester United. Fanoušci v Goodison Parku však svému bývalému hráči připravili ovace ve stoje.

Předním italským týmům se výsledkově nedařilo. Zatímco Inter Milán nestačil na Galatasaray, ve kterém se zaskvěl vítěznou trefou utkání bývalý záložník Nerazzurri Wesley Sneijder, Neapol byla krátká na francouzské Nice a nepomohli jí ani branky Callejóna s Mertensem.

Jedinou výjimkou se tak stala Fiorentina, která si v rámci International Champions Cupu vyšlápla na Barcelonu, jíž udolala 2:1 a když budeme počítat i prohrané penalty s Chelsea, připravila ji třetí přípravnou porážku za sebou. Hlavní podíl na tom na Stadio Artemio Franchi měl dvougólový útočník Federico Bernardeschi, jenž rozvlnil síť za brankářem Ter Stegenem ve čtvrté a dvanácté minutě. Autorem jediné katalánské branky byl Luis Suárez, jemuž přihrával Ivan Rakitič. Na více už se však svěřenci trenréa Luise Enriqueho nezmohli.