Pět parádních gólů Messiho v dresu argentinské reprezentace

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Je známo, že Lionel Messi není v reprezentaci takovým králem, jako na poli klubovém. Nic to nemění ale na tom, že ve 103 představeních vsítil 46 branek. Která pětice z nich nadchla fotbalový svět a patří mezi nejkrásnější počiny z Messiho produkce?

Chelsea zahájila Premier League nejhůře ve své historii

Messi vs. Paraguay

Jihoamerická kvalifikace na světový šampionát v Brazílii nebyla pro Argentinu ničím těžkým, vždyť celou skupinu vyhrála. Celkově se jí podařilo prohrát pouze dvakrát, přičemž výher nasbírala devět. Jedná z nich byla proti Paraquayi, a ta skončila jasnou výhrou Argentiny 3:1. Lionel Messi se trefil jednou, to když navyšoval na 3:1 v 64. minutě. Chopil se exekuce přímého kopu a jak celá situace dopadla, můžete vidět ve videu.

[break]

Messi vs. Bosna a Hercegovina

Na Mistrovství v Brazílii to Messimu pálilo pouze ve skupinové fázi, kde se trefil čtyřikrát. První trefu zaznamenal ihned na úvod proti Bosně a Hercegovině. Argentina vedla 1:0 od třetí minuty díky vlastní brance Kolašinace a navýšení na 2:0 se dočkala až v 64. minutě, kdy Messi vytvořil parádní akci, kterou také sám zakončil.

[break]

Messi vs. Guatemala

Guatemala rozhodně nepatří do fotbalové smetánky a od toho se odvíjel i výsledek přátelského zápasu s Argentinou, který skončil 4:0. Messi zaznamenal hattrick a hlavně jeho první branka z přímého kopu byla pro brankáře Jeréze nechytatelná.

[break]

Messi vs. Brazílie

Messimu se proti Brazílii daří a rád jí sází pěkné branky. V červnu roku 2012 Kanárkům dokonce zostudil hattrickem a svému týmu po divoké přestřelce zajistil výhru 4:3. Přitom Argentinci v zápase dvakrát prohrávali. V 84. minutě za stavu 3:3 ale Messi vzal nohy na ramena a utekl veškerým svým protihráčům. Samozřejmě že celou akci zakončil gólem.

[break]

Messi vs. Mexiko

Tento gól vsítil Messi v době, kdy mu bylo pouhých dvacet let. V semifinále Copa America narazila Argentina na Mexiko a vyhrála 3:0. Legenda Barcelony si parádně naběhla na centr a lobovaným míčem navýšila na 2:0. Výhra v semifinále ale nezajistila Argentině zlato, ve finále totiž uhrála opět výsledek 0:3, ovšem ve prospěch Brazílie.