Dortmund bez problémů přejel Union Berlín, Schick pojistil výhru Leverkusenu

Nejzajímavějším momentem 22. kola pro české fanoušky je již devatenáctý gól českého snajpra Patrika Schicka, který si tak v tabulce střelců Bundesligy navýšil náskok na Nora Erlinga Haalanda na rozdíl tří branek. Dalším důležitým momentem je porážka Bayernu v Bochumi.

Relativně pohodová záležitost byl pro domácí Red Bull Lipsko otevírací zápas 22. kola německé bundesligy, kde přivítali 1. FC Kolín. Hosty, za které v 85. minutě nastoupil i český internacionál Tomáš Ostřák, k ničemu moc nepustili. V prvním poločase urvali vedení které v úvodní patnáctiminutovce toho druhého ztrojnásobili a korekci Kolínu dovolili až v nastaveném čase.  Zápas jako celek příliš atraktivity nepobral, když za devadesát minut oba týmy vystřelili dohromady šestkrát na bránu (4:2)

Historické vítězství nastalo na stadionu Rewirpowerstadion po výhře Bochumi nad Bayernem 4:2! Bayern přitom začal tak, jak se očekávalo, tedy rychlou brankou Lewandowského. Ve čtrnácté minutě však srovnal Christopher Antwi-Adjei střelou k tyči a Jürgen Locadia následně poslal Bochum proměněnou penaltou do vedení. Ještě do poločasu pak přidali domácí třetí a čtvrtý gól. Nadšeně hrající domácí poté nadchl čtvrtým gólem do sítě Bayernu opět Christopher Antwi-Adjei, ale gól mu nebyl uznán.  Později tak vzkřísil naději Bayernu znovu zabiják Lewandowski svým druhým gólem v utkání, ale víc už toho Bayern nedokázal.

Trápící se Frankfurt ze svého tlaku vytěžil postupně pouze deset rohových kopů, což ale na Wolfsburg, který si zkušeně chránil jednobrankové vedení z prvního poločasu, nestačilo. Naopak, hosté přidali v samotném závěru zápasu ještě druhý gól.

Mohuč utkání na půdě výše postaveného Freiburgu začala dobře a Hack poslal hosty do vedení. Druhý poločas ale přinesl výraznější aktivitu domácích, kteří se drali za vyrovnáním, které se jim nakonec i povedlo. Utkání, které nepřineslo mnoho gólových příležitostí, tak nakonec skončilo asi spravedlivou remízou 1:1. Freiburg se díky bodu posunul na průběžné páté místo bundesligové tabulky.

Fürth vstoupil do utkání s berlínskou Herthou přímo skvěle, protože jej poslal hned v první minutě do vedení kapitán Hrgota. Ten přidal druhý gól i ve druhé půli, na což hosté z Berlína stihli už jen zareagovat v závěru zápasu snížením Gechtera na konečných 2:1. Getcherovi nahrál na gól bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida, který za Herthu odehrál celé utkání.

Gólově poměrně bohaté utkání mezi Borussií Mönchengladbach a Augsburgem nakonec domácí dotáhli do vítězného konce 3:2. Výsledek zápasu je zasloužený, protože domácí byli přeci jen o trochu lepší.

Velmi zajímavé a gólově bohaté utkání mezi Leverkusenem a Struttgartem přineslo již devatenáctý gól v letošní sezóně Bundesligy českému útočníkovi Patriku Schickovi, který pojistil Leverkusenu gólem z devadesáté minuty vítězství 4:2 před růžky vystrkujícím Stuttgartem. Leverkusen tak doma navázal na vysokou výhru ze hřiště Dortmundu a připsal si další cenné 3 body do tabulky německé Bundesligy.

Union Berlín chtěl vyzrát na druhý tým aktuální tabulky Bundesligy, ale Dortmund zaváhání nepřipustil. Již v první půli obstaral dvoubrankový náskok Reus a po změně stran upravil na konečných 0:3 Guerreiro.

Bundesliga, 22. kolo:

Lipsko - Kolín 3:1 (1:0)
Branky:  25. Nkunku, 54. Olmo, 57. Gvardiol - 90 (+1). Lemperte.

Bochum - Bayern Mnichov 4:2 (4:1)
Branky: 14. Antwi-Adjei, 38. Locadia (z pen.), 40. Gamboa, 44. Holtmann – 9. a 75. Lewandowski.

Frankfurt - Wolfsburg 0:2 (0:1)
Branky: 28. M. Kruse (z pen.), 90+3. Lukebakio.

Freiburg - Mohuč 1:1 (0:1)
Branky: 69. Petersen – 31. Hack.

Fürth - Hertha Berlín 2:1 (1:0)
Branky:  1. Hrgota a 71. Hrgota (z pen.) – 83. Gechter.

Mönchengladbach - Augsburg 3:2 (1:0)
Branky: 30. Koné, 46. J. Hofmann, 67. Binsibajní – 55. Iago, 90+3. Finnbogason.