Barák se podílel na demolici Udinese, AC Milán slaví hubenou výhru nad Sampdorií

Hlavním tahákem 25. kola nejvyšší italské soutěže byl sobotní večerní střet mezi Neapolí a Interem, který nakonec skončil nerozhodně 1:1.

Očekávaným průběhem s očekávaným výsledkem začalo 25. kolo Serie A když si Lazio bez větších potíží poradilo v posledních kolech významně se trápící Bolognou.  K prvnímu musel sice domácí penaltou postrčit rozhodčí, nicméně na gól Immobileho následně dvěma trefami navázal Zaccagni a na hřišti posledních třicet minut nebylo co řešit.

Ve šlágru kola mezi druhou Neapolí a prvním Interem je ve druhé půle stav utkání zatím vyrovnaný 1:1. Do vedení se dostala Neapol už v sedmé minutě poté, co Insigne proměnil pokutový kop. S příchodem druhé půle však vyrovnal Edin Džeko. Inter postupně převzal na hřišti veškerou aktivitu, ale dělba bodů je nakonec asi spravedlivá.

Turín nakonec prohrál s Benátkami 1:2, a to i přes skvělý úvod, kdy se domácí dostali do vedení již v 5. minutě. Venezia ale ještě do konce první půle vyrovnala a po pětadvaceti vteřinách druhé půle otočila utkání ve svůj prospěch. Turínu se sice v 90. minutě povedlo vyrovnat, ale Belottiho gól nakonec nebyl uznán pro ofsajd. Za Turín nastoupil v 71. minutě i stoper David Zima.

Milánské AC poslal na San Siru v utkání proti Sampdorii do vedení již v osmé minutě Leao. Nakonec tato jediná trefa stačila, aby tradiční italský gigant slavil zisk tří bodů. Zatímco Empoli s Cagliari a Janov se Salernitanou si body dělily za remízy 1:1, Hallas si vyšlápl na Udinese. Na vysoké výhře 4:0 se podílel v první půli také český reprezentant Antonín Barák.

V posledním utkání kola pak během pondělí Fiorentina urvala tři body proti Spezii, když sice nejprve Piatek neproměnil penaltu, nicméně ještě v prvním poločase dokázal přiklonit vedení na stranu Fialek. V poločase druhém pak nejprve sice domácí srovnali, nakonec se ale radovali hosté, když Amrabat minutu před koncem základní hrací doby trefil roh brány.