Po prohře Brna si Třinec zastřílel proti Prostějovu a Vyškov porazil doma Varnsdorf

Stáhne též Vlašim Brno na devět bodů? Ukáže se v neděli, kdy třetí tým hostí doma Jihlavu. Fotbalisté Třince si pak v rámci 19. kola druhé nejvyšší české fotbalové soutěže s chutí zastíleli proti Prostějovu, kterému nasázeli čtyři góly. Tři body slaví i Vyškov, který na stadionu v Drnovicích zdolal 2:0 Varnsdorf.

Překvapením odstartovalo 19. kolo FNL když vedoucí Brno nedokázalo v městském derby porazit třetí Líšeň a především díky katastrofálnímu prvnímu poločasu prohrálo. Líšeň se tak po prohře s Vlašimí minimálně dočasně vrátila na druhé místo tabulky a dál hraje minimálně o baráž.

Vyškov vyhrál v jardní části na domácí půdě podruhé. Proti Varnsdorfu to bylo naprosto zasloužené, protože domácí fotbalisté byli lepším mužstvem po celé utkání. O první branku do sítě Varnsdorfu se postarala zimní posila  Joe Ackroyd ve dvacáté minutě. Během druhé půle pak potvrdil náskok Jihomoravanů Ondřej Vintr z penalty, která přišla po hrubém obranném zákroku varnsdorfského Martina Kouřila v 60. minutěě.Zápas se poté už jen dohrál.

To Opava nevyužila početní převahy na hřišti Chrudimi. Zápas, ve kterém měl exligový klub územní převahu, nakonec skončil bezbrankovou remízou. Slezanům nepomohla ani dvacetiminutová početní převaha po vyloučení Martina Šejvla.

Taktéž souboj Dukly Praha s Táborskem nenabídl žádnou branku. Pražané sice byli lepším a aktiivnějším týmem, ale veškerá jejich snaka skončila na výborně chytajícím brankáři Táborska Zdražilovi. Dukle nepomohla ani penalta nařízená osm minut před konecm utkání.

Zajímavé utkání nabídl souboj mezi Třincem a Prostějovem. Zatímco v první pětačtyřicetiminutovce byl k vidění vyrovnaný fotbal, tak druhá půle byla v jednostranné režii domácího Třince. Kanonádu třineckých přitom nastartoval až v 64. minutě Dedič. Třinci tak stačilo k rozhodnutí o nakonec jasné čtyřgólové výhře pouze třicet minutr. Třinec tak po zásluze získal tři body a udělal tak důležitý krok k záchraně druhé ligy, naopak Prostějovu se pod novým trenérem nedaří, ze tří zápasů nezískali prostějovští fotbalisté ani bod.

V nedělním programu nejprve béčko Sparty remízovalo v závěru, když góly padaly až na úplném konci zápasu. Oba týmy sice již v prvním poločase mohly otevřít skóre z penalt, ale nejprve příbramský Wagner a následně sparťan Ryneš z jedenácti yardů nedokázali dostat míč do sítě. V druhém nedělním zápase se pak Vlašim vrátila na druhé místo a stáhla vedoucí Brno na devět bodů, když proti Jihlavě sice po deseti minutách prohrávala, během další půl hodiny ale dokázala skóre nejen otočit, ale i si vybudovat náskok, který pak udržela až do konce utkání.