České duo v Nizozemsku opět řádilo. Sejk třetím gólem trefil bod, Janošek má osmou asistenci

Ani tento víkend se ve druhé nizozemské lize neobešel bez produkce českých fotbalistů. Záložník Dominik Janošek si v dresu Bredy při výhře proti rezervě Utrechtu připsal osmou asistenci v ročníku. Útočník Václav Sejk zase trefil bod na půdě Telstaru.

Pětadvacetiletý Janošek se zapsal do statistiky, když nahrál na třetí gól Fredrika Oldrupa Jensena a Bredy vyhrála nad Jongem Utrecht 3:1, čímž si upevnila sedmé místo zajišťující play off. Janošek se od svého letního příchodu podílel již na 19 brankách Bredy, když 11 gólů sám vstřelil a na dalších osm přihrál.

Při chuti je i čtyři roky mladší útočník Václav Sejk, který hostuje ze Sparty v Rodě Kerkrade. Na půdě Telstaru figuroval český reprezentant do 21 let opět v základní sestavě, ale vývoj utkání se nevyvíjel podle představ hostujícího mužstva, když od 15. minuty prohrával 0:1.

Nakonec to byl právě Sejk, kdo se v 50. minutě nejlépe zorientoval v pokutovém území a pohotovou dorážkou překonal domácího brankáře Ronalda Koemana. Na hřišti nakonec vydržel do 85. minuty, kdy přepustil místo spoluhráči Maximilianu Schmidovi.

Pro podsaditého forvarda to byla již třetí trefa v šestém utkání ve druhé nizozemské lize. Roda je i nadále na druhém místě, které zajišťuje přímý postup do Eredivisie, ale třetí Den Haag ztrácí pouhý bod.

SKVĚLÝ JANOŠEK V NIZOZEMSKU NASTŘÍLEL UŽ DESET BRANEK. STŘELECKÝ ÚČET SI OTEVŘEL I SEJK