Ronaldova minela stála Al Nassr postup do semifinále asijské Ligy mistrů. Portugalec minul odkrytou branku

I mistr tesař se někdy utne. Cristiano Ronaldo ve čtvrtfinále asijské Ligy mistrů prokázal, že ani on není neomylný. V aktuální sezoně střílí góly jako na běžícím pásu, v odvetném duelu s Al Ainem ale netrefil z malého vápna odkrytou branku a jeho Al Nassr se s nejprestižnější soutěží na asijské kontinentu rozloučil předčasně.

Al Nassr do domácí odvety vstupoval s jednobrankovým mankem a od 45. minuty po gólu Soufiana Rahimiho prohrával 0:2. Saúdskoarabský celek se ale dokázal do zápasu vrátit. Ještě v nastavení první půle snížil Abdulrahman Ghareeb a v 51. minutě si dal vlastní gól brankář Al Ainu Khalid Eisa.

HVĚZDNÝ RONALDO BUDE PYKAT ZA OBSCÉNNÍ GESTO. MÁ KLIKU, NA NEJHORŠÍ TREST NEDOŠLO

Z stavu 2:2 mohl zpečetit obrat Ronaldo, v klíčové chvíli ale minul. Devětatřicetiletý Portugalec si na malém vápně našel vyražený balón, ve stoprocentní příležitosti ale zamířil vedle levé tyče. Sám nemohl uvěřit tomu, jakou šanci právě spálil. Ještě několik vteřin opařeně zůstal stát na místě.

Al Nassr i přes zaváhání své největší hvězdy vstřelil kýžený třetí gól a poslal zápas do prodloužení. V tom sice inkasoval jako první, ale dvě minuty před koncem Ronaldo ukázal svou sílu a proměněnou penaltou poslal duel do závěrečného rozstřelu.

V tom se portugalský útočník také nemýlil, další tři střelci Al Nassru ale zaváhali a do semifinále tak proklouzl soupeř ze Spojených arabských emirátů.

Zdroj: Al Nassr FC