Derby v ČFL s ligovými posilami? Na východě Čech bylo horko, Pardubice v euforii

OBSAHUJE VIDEO

Ligové týmy se snaží, aby jejich rezervy hrály co nejvyšší soutěž. Čím lepší liga, tím lepší konkurence. Dva rivalové z východu Čech, tedy Pardubice a Hradec Králové, mají svá béčka v ČFL. Do třetiligového derby pak nastoupily s ligovými posilami na obou stranách. Výsledek se dostavil. Šest gólů? Může být!

Derby východočeských rivalů přitahuje pozornost na všech frontách, o soubojích v nejvyšší soutěži nemluvě. Tentokrát se hrálo v Hradci Králové a na soupiskách obou celků se to hemžilo v reprezentační pauze jmény z nejvyšší soutěže. O to větší byla prestiž.

Na straně domácích stál v brance Milan Knobloch, v poli nastoupil zkušený mazák Jakub Rada i nadějný Petr Juliš, který poctivě sbírá starty ve FORTUNA:LIZE, podobně je na tom František Čech nebo Daniel Hais. Právě poslední jmenovaný pak patří ve dvaceti letech mezi největší naděje hradeckého fotbalu, byť je odchovancem Českých Budějovic a „Votrokem“ se stal teprve v září minulého roku.

Ani hosté z Pardubic se nenechali při přehlídce ligových posil zahanbit. V bráně byl Viktor Budinský. Zahrál si i velezkušený útočník Pavel Černý, mladý Denis Donát, Dominik Mareš, Michal Surzyn či Vojtěch Sychra.

Nabité sestavy slibovaly parádní fotbal a očekávání se stalo skutkem. Když se domácí ve 21. minutě ujali díky druhé brance Haise vedení 2:0, nezdálo se, že by Votrokům měla výhra uniknout. „Věděl jsem, že stoper, na kterého jsem hrál, je pomalejší. Dostal jsem balón od Filipa Březáka po lajně, hodil jsem si to do středu, přesprintoval jsem hráče a pak už jsem jenom zakončil na přední tyč,“ popisoval pro klubový web první branku. U té druhé doklepával do prázdné brány.

Hotovo ale nebylo. Právě naopak. Tři body si odvezli hosté, kteří nepovedený začátek hodili za hlavu a dali čtyři góly.  Do poločasu snížil Surzyn, krátce po startu druhého se prosadil Daniel Pandula. Pardubičtí pak rozhodli dvěma góly mezi 76. a 83. minutou.

„Klukům jsme i po dvou gólech věřili. Hráli jsme dobře. Začali jsme hodně využívat Pavla Černého, což vedlo ke gólům,“ smeknul trenér Pardubic Pavel Němeček před ofenzivním matadorem. „Byl to dobrý týmový výkon.“

Naopak trenér Hradce Adrian Rolko musel zklamaně kroutit hlavou. „Podle mě šlo o kvalitní třetiligový zápas, líbil se mi. Bohužel byl se špatným koncem pro nás,“ uzavřel.