Místo postupu sešup do třetí ligy? Zbrojovka má po další prohře už jen tříbodový náskok na sestupové vody

Fotbalisté Brna podlehli ve 22. kole druhé ligy Varnsdorfu na jeho hřišti 1:4 a nebezpečně se přiblížili boji o záchranu. Dvanáctá Zbrojovka, která v minulé sezoně hrála v nejvyšší soutěži, nevyhrála sedmé kolo po sobě, přičemž počtvrté v řadě prohrála, a pouze tři body ji dělí od sestupové pozice. Žižkov v souboji nováčků a rovněž týmů bojujících o udržení zdolal doma Kroměříž trefou v závěrečném nastavení 3:2. Hanácká Slavia je poslední.

Brno nezachytilo úvod a už po 16 minutách prohrávalo o dvě branky po trefách Stránského a Samka. Za hosty snížil z penalty Potočný, jenže po změně stran opět Samko a Vojta zvýraznili vedení domácích. Čtvrtý gól inkasovala Zbrojovka už v době, kdy dohrávala bez vyloučeného Fouska.

ALIJAGIĆ SE Z KRIZE BRNA NEHROUTÍ: PŘI VŠÍ ÚCTĚ K OSTATNÍM, NAŠE KABINA MÁ VĚTŠÍ KVALITU A ZKUŠENOSTI NEŽ SOUPEŘI

Severočeši se odpoutali od posledního místa a posunuli se před Prostějov na 14. pozici, která znamená záchranu. Brno venku vyhrálo jediný z posledních šesti druholigových zápasů.

Všechny branky pod žižkovskou televizní věží padly ve druhém poločase. Viktoria si brzy po přestávce během pěti minut vypracovala dvougólový náskok zásluhou Proška. Hanácké Slavii zase stačilo na vyrovnání šest minut. Nejprve snížil Silný a pak se prosadil střídající Cupák. Duel směřoval k dělbě bodů, jenže ve čtvrté minutě nastavení zlomil nerozhodný stav domácí náhradník Sixta.

Pražané oplatili Kroměříži zářijovou porážku 0:1 z jejího stadionu, bodovali v pátém z šesti jarních kol a jsou třináctí o dva body před Varnsdorfem a Prostějovem. Moravané nevyhráli ve druhé lize popáté za sebou a klesli o bod na poslední místo.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno