Rekordní poločas v MLS v režii Messiho. Podíl měl na šesti gólech a pomohl k hattricku Suáreze

Lionel Messi prožívá neuvěřitelný start do nové sezony MLS. Hvězdný Argentinec stihl v zámořské soutěži během osmi zápasů zaznamenat 10 branek a 13 asistencí, výraznou část z toho přitom zvládl v utkání s New York Red Bulls (6:2). Kapitánovi Interu Miami stačil na gól a pět přesných přihrávek druhý poločas, což je samo o sobě unikum. Podpis pod šesti zásahy, z nichž tři nasázel jeho parťák Luis Suárez (37), z něj navíc udělal rekordmana Major League Soccer.

Miami první poločas na trávníku domácího Chase Stadium nezvládlo podle představ a do kabin se tak Messi a spol. ubírali s jednobrankovým mankem. Jenže druhá půle byla úplně o něčem jiném. Hned ve 48. minutě bylo zásluhou Matiase Rojase srovnáno, načež sám argentinský mistr světa poslal Inter do vedení.

Asistenci si Messi následně připsal i u druhé branky paraguayského křídelníka, jenž přišel na hřiště až po poločasové přestávce. Průběžné vedení 3:1 ve zbytku utkání navýšil premiérovým hattrickem v zámoří Suárez – všechny branky přitom nesly rekordní podpis Lionela Messiho. Bývalý hráč Barcelony či PSG se jako první fotbalista v historii MLS podílel na šesti brankách v jednom zápase, přičemž unikátní je i počet jeho pěti přihrávek na gól.

Kosmetickou úpravu skóre učinil v úplném závěru za hosty Emil Forsberg, který přišel do USA v zimě po 10 sezonách v Lipsku. Švédský ofenzivní univerzál stihl v novém prostředí během devíti zápasů vstřelit už čtyři branky, zatímco další čtyři připravil pro své spoluhráče.

Inter Miami – NY Red Bulls 6:2