Semafor F:NL: Žižkovská tvrz má zelenou, smíšené pocity ze šílenosti v Kroměříži. Červená do Příbrami

Vyškov s Duklou si v posledních dvou kolech nemají co vyčítat, situace zůstává stejná. Co dole? Tam vlastně taky. Vyřešeno není ještě vůbec nic. Béčko Sigmy zase vyhrálo, tentokrát ale chceme upozornit na domácí formu Žižkova. O sestup se bude naopak třást Příbram. A co se stalo v Kroměříži?

Červená – topící se Příbram

Měl to být skvělý tah vedení Příbrami. Odvolat trenéra a nakopnout tým k lepším výkonům. Zprvu to tak opravdu vypadalo, tým přebral Roman Bednář a hned v prvním zápase bral tři body z Dukly.

Všechno vypadalo dobře, jenže od té doby získala Příbram jediný bod z patnácti možných. Prohra s rozjetou Olomoucí se dá odpustit, získaný bod se silným Táborskem je fajn. Ale pětka od béčka Sparty nebo šest nadělených kusů od Chrudimi, to je prostě příliš.

LIGOVÝ SEMAFOR: HOLOUBEK UŽ VÍ, JAK JE NA TOM BOLESLAV PROTI VELKÝM TÝMŮM, SLÁVISTICKÝ SERIÁL ZVLÁDAJÍ HLAVOU A ZKUŠENOSTMI JEN NĚKTEŘÍ HRÁČI

Naposledy se na Příbrami chytla i marná Zbrojovka. Prostě krize se vším všudy. Za zmiňovaných pět kol jen pět vstřelených gólů, tři z toho přišly v Chrudimi.

Paradoxem je, že Příbram vyhrála desetkrát, což je pátý nejlepší počin. Škodí ji však, že neremizuje. Prohrála totiž hned třináctkrát!

Výsledek? Třinácté místo a tři body od prvního sestupového fleku. Prostějov s Varnsdorfem a Jihlavou, momentální hlavní soupeři, navíc dokážou bodovat. Příbram potřebuje zapnout.

Zdroj: FK Příbram

Oranžová – šest gólů, drama, ale také hloupé chování

Kdo o víkendu zaměřil na fotbal do Kroměříže, neprohloupil. Béčko Sparty si šlo pro tři body, vyhrávalo už 2:0. Pak ale propukla domácí euforie. Kroměříž je totiž poslední a potřebuje každý bod.

Zdálo se, že ten zařídil v 91. minutě Jan Silný. Pak se ale odpískala penalta pro soupeře, a to o šest minut později. Vojtěch Hranoš proměnil a zdálo se, že je hotovo. To by se ale o další tři minuty později nesměl prosadit domácí Petr Zavadil.

Pak se ale strhla mela. Postrkávání, pády, dvě červené karty a obecně hořký konec jinak skvělého fotbalového zážitku. Ostatně posuďte sami.

Zdroj: SK Hanácká Slavia Kroměříž

Zelená – Žižkov míří za záchranou díky domácí tvrzi

Žižkov je sice v solidní formě, stále ale nemá vyhráno. Je 11. s 32 body, na sestup je tedy náskok čtyř bodů. Viktoria má podobný problém jako Příbram, jelikož často prohrává a nezískává cenné body za remízy.

Zpět ale k tomu, proč je zelená. O víkendu se totiž v parádním utkání prosadila hned třikrát proti Vyškovu a vyhrála 3:2. Dvakrát vedla, dvakrát hosté srovnali. Až pět minut před koncem dal rozhodující gól Sodoma.

Žižkov tím potvrdil, jak dobrou formu nabral na domácí půdě. Zatímco venku prohrál tři z posledních čtyř zápasů, na svém stadionu v tradičním dopoledním nedělním čase válí.

Před Vyškovem odcházeli se smutnými myšlenkami také hráči Chrudimi (3:1) i Kroměříže (3:2), smírně se Žižkov rozešel s béčkem Olomouce a Opavou.

Doma je Žižkov devátým nejlepším týmem v lize, vyhrál šest ze třinácti zápasů, což je pro zachraňující se tým naprosto stěžejní.

Zdroj: FK Viktoria Žižkov