Ostrava vyhrála v Mladé Boleslavi a je druhá

V dohrávaném utkání 13. kola I. ligy si fotbalisté Baníku Ostrava v pondělí večer vybojovali v Mladé Boleslavi tři body za výhru 2:0 i druhou příčku v tabulce. Autory branek byli Mičola a Otepka z penalty.

Vynikající náladu na vyprodaném stadionu v Mladé Boleslavi, na němž se domácí utkali s Baníkem Ostrava v přímém souboji o druhé místo v tabulce, podpořil hned ve 2. minutě velkou šancí Papadopulos. Ocitl se v gólové šanci, ale mířil těsně vedle branky Antonína Bučka, který na poslední chvíli nahradil Petra Vaška. Ostravská jednička se totiž zranila při rozcvičování.

Na konci prvního poločasu však byla nálada publika na úrovni 4 °C, neboť to byla teplota okolního vzduchu. Domácí se sice snažili ovládnout zápas a soupeře zatlačit, ale to se jim vůbec nedařilo. Střed pole ovládali dva veteráni Baníku, běhavý tvůrce hry Rudolf Otepka a úsporněji se pohybující defenzivní štít Tomáš Galásek, jemuž stačilo jen chodit a rozdělovat balóny.

Ve 14. minutě byl v šanci útočník Baníku Střihavka, ale brankář Miller mu sebral balón pádem pod nohy. V 16. minutě zahrál Otepka roh, obrana domácích za sebou zapomněla Mičola, a tomu stačilo u tyče nastavit levačku. Boleslav na hru Baníku dokázala odpovědět jen jedinou střelou Kaliny z dálky, s níž si Buček poradil.

Hosté byli nebezpečnější a jejich útoky ve 45. minutě skončily penaltou. Janíček si nevěděl v pokutovém území rady se Svěrkošem, podržel ho za dres a Otepka nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

Po přestávce domácí sice neustále útočili, ale kdyby hráli do Vánoc, tak by gól nedali. Obrana Baníku si počínala s přehledem, hosté šikovně zdržovali a Středočeši byli stále nervóznější. Vypracovali si jednu šanci, ale balón směřující do prázdné brány z kopačky Papadopulose stačil jeden z obránců vykopnout. S několika střelami z dálky si pak Buček poradil. Poslední minuty dohrál Baník bez Maria Ličky, který byl vyloučen za údajné strčení do protihráče.

Výsledek:

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 0:2 (0:2)

Branky: 16. Mičola, 45. Otepka z penalty. Rozhodčí: Mikel - Filípek, Filgas. ŽK: V. Procházka, Janíček – Otepka, Mičola, Svěrkoš. ČK: 87. Lička (Baník). Diváků: 4860

FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, V. Procházka, Mach – Mendy (70. Táborský), Rajnoch, Sylvestre, Poláček (57. Kysela) – Papadopulos (79. Řezníček), Pecka.

FC Baník Ostrava: Buček - Řezník, Neuwirth, Marek, Tchuř – Mičola (79. Rajtoral), Otepka (90. Pavlík), Galásek, Lička – Svěrkoš, Střihavka (90. Zeher).

Utkání jste mohli sledovat on-line na této adrese.

[ 10.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]