Lvíčata si smlsla na ligovém Jablonci

Česká reprezentace do 21 let porazila v pátečním přípravném utkání prvoligový Baumit Jablonec 2:0. O branky "lvíčat" se postarali Ladislav Krejčí a Josef Hušbauer.

Reprezentační výběr trenéra Jakuba Dovalila se připravuje v jabloneckých Břízkách na úterní kvalifikační zápas ve Walesu. Na hlavním jabloneckém stadionu dali oba trenéři příležitost většině svých hráčů. Reprezentační mladíci rozhodli utkání dvěma góly v závěrech obou poločasů. Celý zápas se hrál na 2x40minut.

V prvním poločase se prosadil po chybě jablonecké obrany hlavou Krejčí, v 79. minutě přidal druhou branku "lvíčat" po rychlé kombinační akci Hušbauer. Mezitím ale jablonečtí stihli zahodit několik šancí, kromě Třešňáka zklamal v koncovce například i Jarolím, který neproměnil po faulu na Vošahlíka pokutový kop.

Trenér reprezentace do 21 let Jakub Dovalil měl z utkání dobrý pocit. "Důležité je, že se nikdo na žádné straně nezranil. Jablonec byl kvalitní soupeř, nám se podařilo skórovat na konci obou poločasů. Utkání určitě splnilo účel. Až na tři hráče jsme vystřídali všechny," shrnul modelové utkání Dovalil.

FK Baumit Jablonec - ČESKÁ REPUBLIKA "21" 0:2 (0:1)
Branky: 39. Krejčí, 79. Hušbauer.