V roce 2020 jej Rudí ďáblové získali zdarma a od jeho příchodu si slibovali kvalitu v ofenzivě, kterou dlouhá léta demonstroval v barvách PSG. Někdejší tvář Neapole podávala v Parku Princů velmi dobré výkony, ale vedení klubu vsázelo na jiné hvězdy, což nakonec vedlo k jeho exodu. Na podobný scénář doplatil Cavani také na Old Trafford, kam chvíli po něm zamířil Cristiano Ronaldo. Jeho jméno bylo spojováno s Corinthians a Boca Juniors, ale i z těchto adres se nyní nikdo neozývá.
4) James Rodríguez (Al-Rayyan)Kolumbijský záložník je již dávno stínem svého slavného já, které na světovém šampionátu v Brazílii v roce 2014 nahánělo strach každé defenzivě. Real Madrid v něm viděl velký potenciál, ale Rodríguez jej nedokázal na San Bernabéu naplnit. Dvouleté hostování v Bayernu Mnichov nedopadlo vůbec špatně, ale opět to byl Bílý balet, kde se herně trápil. Cesta na Ostrovy se zdála být dobrou volbou, neboť v Evertonu byl za hvězdu, ale následoval prodej do Kataru, kde se zviditelnil a zdá se být nepravděpodobné, že by se v létě vrátil do Evropy a nehrál v nějakém velice průměrném klubu.
3) Antoine Griezman (Atlético Madrid)Nejlepší hráč La Ligy v sezóně 2015-2016 se v Atlétiku těšil velmi dobrým výsledkům, ale byla jen otázka času, kdy vyslyší volání z nějaké věhlasnější adresy. Nakonec se tak stalo a Barcelona se jej ujala v domnění, že kupuje hotovou hvězdu. Francouzský kanonýr se však ukázal jako zajíc v pytli, což nakonec vedlo k tomu, že jej katalánský klub zapůjčil zpět do španělské metropole. Osm gólů a pět asistencí v pětatřiceti zápasech ale není vizitka, která by navnadila Atlétiko odkoupit Griezmanna natrvalo. Barcelona bude chtít svou investici ve výši 120 milionů eur učinit co nejméně ztrátovou, ale nehlásí se nikdo, kdo by chtěl jednatřicetiletého útočníka adoptovat.
2) Gareth Bale (Real Madrid)Byl blíže fotbalovému nebi, přesto se do něj nikdy nedostal a zřejmě už ani nedostane. Někdejší hvězda Tottenhamu překvapivě stále prokazuje kvality v barvách národního výběru Walesu, ale v Realu Madrid je to prakticky jedno velké špatné. Bílý balet vsázel vždy na jiné koně, Bale nedostával tolik prostoru, navíc se objevovala četná zranění, která jej limitovala ve výkonnosti. Dnes už je to asi i o frustraci a bojkotu, ale zatímco Real s hráčem již nepočítá, nový nápadník se zatím nehlásí. Kdysi nejdražší křídlo světa by tak mohlo zůstat na volné noze nebo přijmout výzvu v podobě adresy, která nemá ambice na zisk trofejí.
1) Eden Hazard (Real Madrid)Na závěr tu máme další jméno, které ve španělské metropoli nezklamalo snad jen fanoušky soupeře. Belgické křídlo přicházelo z Chelsea s vizitkou velké hvězdy, která může Realu výrazně pomoci v bojích o trofeje. Investice ve výši 115 milionů udivovala svět, stejně jako následující měsíce, kdy Hazard marně hledal svou formu, na prstech obou rukou začal počítat svá zranění a také vnímal zvětšující se objem břicha. Los Blancos už několikrát zmiňovali možnost jeho prodeje, ale na jedné straně tu máme snahu zmírnit ztrátu, na té druhé přehnané mzdové nároky hráče, který navíc prohlásil, že jej láká jedině návrat o Chelsea. Nyní se zdá, že nikdo na dveře klubu neklepe ve snaze jej vyzkoušet a po dříve jasně zářící hvězdě dnes už neštěkne ani pes.
Zdroj: sportskeeda.com