Barcelona zvládla dohrávku úvodního kola. Po změně stran čaroval argentinský kanonýr MessiFlashscore
Katalánský obr má za sebou všechny resty, které nestihl během podzimu odehrát. V úvodním kole měl na své půdě přivítat Elche, ale zmiňovaný duel odehrál až během středečního podvečera. Dohrávka dopadla pro hráče z Camp Nou dobře, neboť díky druhému poločasu dokázali zvítězit 3:0.

Barcelona po bezbrankové první půli udeřila jen krátce po změně stran díky Messimu, který otevřel skóre utkání. Argentinský kanonýr o dvacet minut později náskok navýšil a jen o tři minuty později pak Alba upravil na konečných 3:0.

Po čtyřiadvaceti kolech tak Barcelona figuruje na třetím místě s dvoubodovým mankem na druhý Real Madrid. V čele La Ligy je Atlétiko, které má náskok pěti bodů, navíc má k dobru ještě jeden neodehraný zápas.