Kania to se vstupem nového investora myslí vážně. Od zimy pravidelně jezdí do Londýna a dalších zahraničních měst, kde jedná se zástupci subjektů, od kterých si slibuje nejen finanční pomoc, ale také znalost sportovního prostředí.
"Kdyby nějaká taková skupina, a ty jsou převážně v Premier League, měla zájem vstoupit do minoritní pozice, tak si to umím představit. Obzvlášť, kdyby nám to přineslo know-how, propojení, globální scouting a konkurenční výhodu v české lize. Něco takového by bylo fajn," řekl Kania pro klubovou platformu Slovan.plus.
Kania by Liberec rád zařadil do skupiny ambiciozních klubů, které mají menšinové vlastníky z Premier League. V belgickém Royale Union SG má menšinový podíl majitel Brightonu Tony Bloom. Vlastník Brentfordu Matthew Benham zase před nedávnem koupil španělský celek AD Mérida.
Kania věří, že Chance Liga je pro potenciální investory velmi atraktivní. "Cenově i koeficientem ligy, kdy pět týmů z šestnácti postupuje do evropských pohárů," řekl pro Slovan.plus.
A v zápětí připustil, že určitá jednání probíhala i s americkou skupinou Blue Crow Sport Group, která vlastní fotbalový Vyškov, nebo španělský Leganés. "Strašně mě zajímalo, jak vnímají českou ligu, a pochopil jsem, že je to pro ně docela těžký, protože když se baví s českými kluby, tak první bariérou je, aby se vůbec s někým domluvili anglicky," řekl Kania.
Přiznal ale, že o spolupráci se neuvažuje, protože Američané chtějí mít ve všech svých klubech majoritu.
Kania ale věří, že investora nakonec najde. "Když se na náš kádr komplexně podívá zahraniční analytický tým, který tomu rozumí, je to datově velmi zajímavé. Myslím, že jsme klub, který za poslední rok výrazně zvýšil svou hodnotu," řekl na závěr.