Takřka celou minulou sezonu se mluvilo o tom, jak by Kuchta chtěl vyměnit sparťanský dres za nějaký z ciziny. Myšlenka jít znovu za hranice a zkusit se prosadit, jej neopustila ani po druhém titulu v řadě. Spekulovalo se o zájmu z Anglie či Spojených států, nakonec ale nabral směr sever Evropy – Midtjylland za něj do Prahy poslal téměř tři miliony eur.
Angažmá, které se zrodilo na konci srpna, začal nadějně. Už v prvním zápase proti Silkeborgu pomohl týmu asistencí k vítězství 3:1. "Přinesl kvalitu a klid, jenž pramení z jeho zkušeností," byl spokojený trenér Thomas Thomasberg.
Následovala odehraná hodina proti Kodani a pohárové utkání proti Hillerodu (4:1), v němž si připsal premiérový gól a další asistenci. Kuchtův výkon tehdy dostal od dánského tisku nejvyšší hodnocení. Všechno v té době vypadalo růžově, nicméně s postupem času se situace zhoršovala.
"Nezapadl do systému Midtjyllandu," myslí si novinář Hoffskov. "Je velmi dobrý ve vápně, ale klub z Herningu tolik necentruje do pokutového území. Sice hrají formaci 3-4-3, ale Kuchta do ní nepasoval. Neměl z čeho těžit. Jako by si ho klub vůbec neproklepnul."
Od českého útočníka, který se stal třináctou nejdražší posilou v historii klubu, se ale čekalo víc. Podle Hoffskova nenaplnil tamní očekávání ani trochu. "V podstatě na nikoho neudělal dojem. Ale lidé si také uvědomují, že to není jen jeho chyba. Jak už jsem řekl, klub nevyužil jeho silné stránky, což však není chyba hráče," říká dánský redaktor pro Livesport Zprávy.
Jedním z problémů byla i velká konkurence, o které Kuchta během podzimu promluvil například v rozhovoru pro iDnes, kde zmínil, že začátek očekával snadnější. Jmenovitě by šli zmínit například útočníci Franculino a Adam Buksa, s pěti góly nejlepší ligoví střelci mužstva.
"Midtjylland má opravdu hodně útočníků, takže konkurence je velká, ale myslím, že Kuchta dostal poměrně dost šancí a klub k němu v tomto ohledu byl férový. Musí se také podívat sám na sebe. Když už hrál, tak se mu moc nedařilo," říká otevřeně Hoffskov.
Na první ligovou branku si Kuchta musel počkat šest zápasů, poprvé skóroval proti Sonderjyske, přestože tým prohrál 2:3. "Je to hráč, který umí dávat góly, když se dostane do šance, což jsme viděli i v minulosti. Teď dal gól, to je příjemné pro něj i pro tým. Vepředu máme hodně hráčů, takže pro něj bylo důležité, že se prosadil," komentoval to tehdy Thomasberg.
To se psal konec října. Od té doby Kuchta jen paběrkoval. Na začátku listopadu odehrál proti Viborgu 74 minut, což bylo od utkání se Sonderjyske jeho minutové maximum. Závěr podzimní části pak kromě tří minut proti Frankfurtu už proseděl na lavičce. V zimě se logicky začaly šířit informace o tom, že by mohl změnit dres.
"Kuchta i klub si to vyhodnotili tak, že to pro hráče bude nejlepší řešení. Musí získat ztracené sebevědomí a dostat se znovu do pohody," pokračuje Hoffskov.
První informace o tom, že by se reprezentační útočník mohl znovu obléct do rudých barev, se objevily už na začátku minulého týdne. Když je redakce Livesport Zpráv ověřovala přímo v Dánsku, návratu nic nenasvědčovalo. Kuchta navíc započal zimní přípravu v Midtjyllandu. O pár dní později se však situace změnila a magazín Tipsbladet informace potvrdil s tím, že Kuchta se opravdu vrací na Letnou a bude hostovat do konce sezony.
Vzhledem k tomu, že v létě ještě několikrát oblékl sparťanský dres, byly jeho možnosti značně omezené. Na výběr měl pár soutěží, které nehrají systémem podzim – jaro, tudíž odejít do Norska, USA, Švédska či opět ukázat na Spartu.
Vyhráli Pražané. Zřejmě i proto, že jejich situace v útoku není ideální a Kuchta velmi dobře zná zdejší prostředí. Trenér Lars Friis má momentálně k dispozici do útoku ze stálých členů prvního týmu jen Victora Olatunjiho a Indrita Tuciho. Albion Rrahmani se vrací po zranění a zatím není stoprocentně připravený. V případě Tuciho se zase spekuluje o možném odchodu.