Mladá Boleslav vstoupila do hlavní fáze Konferenční ligy nečekanou porážkou s FC Noah

Livesport
Aktualizováno
Mladá Boleslav nevstoupila do hlavní fáze Konferenční ligy dobře.
Mladá Boleslav nevstoupila do hlavní fáze Konferenční ligy dobře.ČTK / Petrášek Radek
Fotbalisté Mladé Boleslavi v úvodním kole ligové fáze Konferenční ligy podlehli 0:2 na hřišti arménského týmu FC Noah a utrpěli první pohárovou porážku v sezoně. Zápas na Národním stadionu Vazgena Sarkisjana v Jerevanu rozhodl nováček v hlavní soutěži evropského poháru dvěma góly po změně stran. V 58. minutě se prosadil útočník Matheus Aias a v 76. minutě přidal pojistku křídelník Virgile Pinson.

Mladou Boleslav, která si hlavní fázi evropských pohárů naposledy zahrála v ročníku 2007/2008, čekal jeden z nejmladších týmů v Evropě. FC Noah sice v aktuálním ročníku arménské ligy nedominuje, ale v předkolech Konferenční ligy dokázal vyřadit Ružomberok nebo AEK Atény. Portugalský trenér FC Noah Rui Mota se spoléhá na kádr plný cizinců. Středočechy tak na úvod soutěže čekal nevyzpytatelný soupeř.

Začátek utkání velké šance neukázal. Ve 23. minutě se do boleslavského pokutového území dostal Virgile Pinson, ale jeho střelu zablokoval Denis Donát. O minutu později poslal Vasil Kušej střílený centr na malé vápno domácích, kde chtěl směřovat svou přihrávku na Jakuba Fulneka. K tomu se však míč nedostal, akci zmařil gólman Ognjen Čančarevič.

Domácí si udržovali míč na svých kopačkách. Do velké šance se dostali ve 32. minutě díky závaru v pokutovém území Středočechů. Nepřehledná akce skončila po střele Héldera Ferreiry dalším rohem arménského týmu. Ve 39. minutě se do příležitosti dostal Ferreira. Domácí útočník běžel na mladoboleslavskou branku, po cestě ještě zasekávačkou eliminoval Martina Králika, Ferreirovu střelu nakonec tečoval Fulnek na roh. O dvě minuty později pak tvrdě pálil Pinson těsně nad bránu Matouše Trmala.

V závěru prvního poločasu už byla převaha Noahu citelná. Ve 44. minutě ještě vypálil zpoza šestnáctky Imran Oulad Omar. Míč trochu zaplaval, Trmal ho však dokázal zkrotit.

Mladá Boleslav vstoupila do druhé půle aktivněji, Patrik Vydra se v 48. minutě opřel za šestnáctkou do míče, jeho pokus Čančarevič bez problémů chytil. Následující minuty velké šance nepřinesly.

V 58. minutě se Noah zaslouženě dostal do vedení. Vydra ztratil na půlce míč, Pinson se s ním rychle dostal do protiútoku a předložil ho před boleslavskou bránu Aiasovi, který ho uklidil za Trmala. V 62. minutě se opět předvedl Čančarevič. Kušej se probojoval před něj, domácí gólman však jeho střelecký pokus vyrazil. V 76. minutě Pinson navýšil vedení domácích na 2:0. Eraldo Cinari posunul balon do šestnáctky na Goncala Gregoria. Obrana hostů zcela propadla, neatakovaný Gregorio v pohodě předložil míč volnému Pinsonovi, který ho uklidil do téměř prázdné branky, Trmal se nestihl dostatečně rychle přesunout. V závěru už Noah kontroloval hru. Mladá Boleslav se nedokázala výrazněji prosadit, její upracované protiútoky nepřekonaly domácí obranu.

Vstup do Konferenční ligy se Mladé Boleslavi nepovedl. FC Noah ukázal technickou kvalitu a vysoké nasazení, proti kterým Středočeši nenašli odpověď. Arménský tým čeká v dalším kole Konferenční ligy výjezd na hřiště SK Rapid, jediný český zástupce v soutěži se na svém stadionu utká se švýcarským Luganem.

1. kolo Konferenční ligy:

FC Noah (Arm.) - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 58. Aias, 76. Pinson. Rozhodčí: Gidženov - Maksimov, Mitrev - Draganov (video, všichni Bulh.). ŽK: Sangaré - Langhamer, Vydra.

Noah: Čančarevič - Mendoza (69. Manveljan), Silva, Muradjan, Thórarinsson - Sangaré, Eteki (86. Avanesjan), Oulad Omar (69. Gregório) - Ferreira, Aias (69. Cinari), Pinson (90.+3 Petrosjan). Trenér: Mota.

M. Boleslav: Trmal - Donát (74. Sakala), Suchý, Králik (74. Král) - Kostka, Vydra, Langhamer (74. Mareček), Fulnek - Kušej, Ladra - Mašek (82. Stránský, 89. Matějovský). Trenér: Brännström.

Cercle Bruggy - St. Gallen 6:2 (3:0)

Branky: 25., 43. a 54. z pen. Denkey, 63. a 68. Magnée, 3. Minda - 58. Csoboth, 81. Mambimbi.

Dinamo Minsk - Heart of Midlothian 1:2 (1:1)

Branky: 21. Alfred - 37. vlastní Politevič, 90.+4 Dhanda.

Astana - Bačka Topola 1:0 (1:0)

Branka: 15. Kažukolovas.

Heidenheim - Olimpija Lublaň 2:1 (1:0)

Branky: 6. Beck, 83. Wanner - 77. A. Blanco.

Legia Varšava - Betis Sevilla 1:0 (1:0)

Branka: 23. Kapuadi.

Molde - Larne 3:0 (0:0)

Branky: 51. Wolff Eikrem, 78. Brynhildsen, 90.+5 Ihler. ČK: 90.+1 McKendry (Larne).

Omonia Nikósie - Víkingur Reykjavík 4:0 (0:0)

Branky: 81. a 90. Kakullis, 51. Coulibaly, 86. Alioum.

Banja Luka - Panathinaikos Atény 1:1 (0:1)

Branky: 50. Despotovič - 11. Bakasetas.

FC Kodaň - Bialystok 1:2 (1:0)

Branky: 12. Chatzidiakos - 51. Pululu, 90.+8 Čurlinov.

Fiorentina - The New Saints 2:0 (0:0)

Branky: 65. Adli, 68. Kean.

Chelsea - Gent 4:2 (1:0)

Branky: 12. Veiga, 46. Neto, 63. Nkunku, 70. Dewsbury-Hall - 50. Watanabe, 90. Gandelman.

LASK Linec - Djurgaarden 2:2 (1:0)

Branky: 26. Berisha, 49. Flecker - 57. Priske, 65. Nguen.

Lugano - HJK Helsinky 3:0 (1:0)

Branky: 34. Papadopoulos, 56. M. Marques, 90.+2 Dos Santos.

Petrocub - Pafos 1:4 (1:2)

Branky: 26. Lungu z pen. - 33. a 52. Correia, 37. Jajá, 82. Name.

Shamrock Rovers - APOEL Nikósie 1:1 (0:0)

Branky: 90.+2 Watts - 59. Laifis. ČK: 50. Farrugia (Shamrock).