Barcelonský trenér po utkání vyzdvihl především soustředěnost svého týmu, který podle jeho slov předvedl bezchybný výkon. Tým se nenechal rozhodit ani několika změnami v základní sestavě, které byly vynuceny kvůli zraněním hráčů, kteří se vrátili z reprezentačních srazů.
Katalánský velkoklub rozhodl o osudu utkání již v prvním poločase, který po brankách Ferrana Torrese a Olma ovládl 2:0. Ve druhém dějství zvýraznil triumf Blaugranas ještě Robert Lewandowski. "Prožíváme skvělé chvíle a jsem hrdý na tým, jak se ke každému zápasu staví se stejným nasazením ," řekl Flick novinářům.

"Do konce sezony zbývá deset zápasů a my máme v čele tabulky tříbodový náskok, takže je to dobré, ale musíme pokračovat se stejným přístupem," uvědomuje si moc dobře německý kouč.
Barcelona vstupovala do zápasu s vědomím, že řada reprezentantů neměla adekvátní čas na regeneraci, což se nakonec projevilo v podobě zranění Olma, jenž si ještě v prvním poločase poranil stehenní sval.
"Situace nebyla jednoduchá. To, že jsme dnes museli hrát, nebylo ideální a stálo nás to zranění Olma. Díky tomu mělo vítězství hořkou příchuť," prohlásil Flick a zároveň dodal, že španělský reprezentant bude chybět několik týdnů. Barcelonu přitom už ve středu čeká odvetné utkání semifinále Copa del Rey proti Atlétiku Madrid a pak čtvrtfinále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund.

Barcelona zůstává jediným týmem v pěti nejlepších evropských ligách, který v roce 2025 ještě neprohrál. Na svém kontě má 63 bodů z 28 zápasů, druhý Real Madrid jich má 60 a třetí Atlético 56, přičemž do konce sezony zbývá odehrát ještě 10 zápasů.