Atlético se po sobotní porážce 0:1 s Las Palmas rychle vzpamatovalo a díky gólům Alexandera Sorlotha, Conora Gallaghera a Juliána Álvareze urvalo tři body proti Vallecanu. Díky výhře posílili svou pozici na třetím místě. Na vedoucí Barcelonu ztrácejí deset bodů, na druhý Real Madrid šest.
"V lize si vedeme docela dobře a doufám, že tuto linii udržíme až do konce," řekl Simeone po utkání. Zároveň přiznal, že titul je prakticky mimo dosah, ale zdůraznil důležitost obranné práce: "Jsem spokojený s defenzivní prací, která je naším nejdůležitějším prvkem, na kterém stavíme vše, co se tým snaží dělat."

Simeone také ocenil výkon střídajícího Antoina Griezmanna, který připravil gól pro Álvareze: "Antoine přišel v 60. minutě a našel způsob, jak prolomit obranu a dát důležitou přihrávku," řekl na adresu francouzského útočníka a nezapomněl ani na Argentince: "Julianovy góly vypovídají o tom, jaký je to hráč, a my poznáváme jeho osobnost. Je to kluk, který sem přišel vyhrávat, a já doufám, že mu v tom pomůžeme."