eFotbal

Prvním gólem v LM nasměroval tým za senzačním postupem. Vyřadil jsme skvělý tým, radoval se

Paul Winters
Carranza slaví gól proti Milánu.
Carranza slaví gól proti Milánu.Piero CRUCIATTI / AFP
Feyenoord, který nedávno kvůli neuspokojivým výsledkům vyměnil trenéra, dokázal v Lize mistrů překvapit a vyřadit AC Milán. Velkou zásluhu na tom má i Julián Carranza (24), jenž se postaral o postupovou trefu nizozemského celku a to navzdory tomu, že do utkání nastoupil nemocný.
Reklama
Reklama

Carranza nicméně právě kvůli nemoci chyběl v základní jedenáctce Feyenoordu a jen z lavičky sledoval, jak Santiago Giménez v první minutě poslal AC Milán do vedení. Čas argentinského útočníka přišel až v 64. minutě, kdy na hřišti nahradil Zepiquena Redmonda. Carranzovi stačilo pouhých devět minut na to, aby se postaral o gól na 1:1, který nakonec znamenal postup.

"Stále jsem nemocný, ale zároveň jsem velmi šťastný," řekl Carranza po zápase. "Bylo to pro mě velmi těžké, protože se necítím dobře. Přišel jsem z lavičky a pak jsem dal tenhle gól. Je to neuvěřitelné a nikdy na to nezapomenu," prohlásil hrdina nizozemského klubu.

"Hugo mi těsně předtím doručil přihrávku, která šla ke vzdálenější tyči. Takže jsem věděl, že to tam zase skončí. Rozběhl jsem se a stačilo už jen míč usměrnit do branky," popisoval vítěznou trefu Carranza.

Feyenoordu cestu za postupem výrazně ulehčil Theo Hernández, jenž byl v 51. minutě po druhé žluté kartě vyloučen za filmování. Hosté se mohli také spolehnout na vydatnou podporu svých příznivců, kterých do Milána dorazilo kolem čtyř tisíc. "Podívejte se na naše fanoušky," řekl Carranza. "Postupujeme do další fáze a vyřadili jsme tak skvělý tým, jakým je AC Milán. To je to, kvůli čemu jsem tady," dodal.

Autor vítězné branky přitom začal sezonu jako třetí útočník. Více prostoru dostávali Santiago Giménez a Ayase Ueda. Nicméně poté, co Giménez přestoupil do Milána a Ueda se zranil, padla volba právě na Carranzu. Nebýt jeho zdravotních problémů, hrál by od začátku. "Chci hrát tyto zápasy a ukázat, čeho jsem schopen. Od mého příchodu do Feyenoordu do teď se událo hodně věcí. Byl to těžký začátek. Ale to, že jsem teď mohl vstřelit tento gól, je fantastické," uzavřel šťastný střelec.