"Rád sleduju řeč těla fotbalistů. V minulosti byla řeč těla hráčů City skoro ukázková, každý věděl, co má hrát, byli to vítězové. Guardiolovi se podařilo posouvat hráče i po mentální stránce a bylo to znát i v obdobích, kdy klopýtali,” vzpomíná na minulé ročníky Freisinger.
“V aktuální sezoně už to ale trvá nějakých pět nebo šest měsíců. Pokaždé se nadechnou, ale další zápase zase ukáže, že na tom nejsou dobře. Neříkal bych tomu krize. Měl by to spíš být impuls k přeměně hráčského kádru a taky k otázce, jestli Guardiola má těmto hráčům ještě co předat.”
Krizi City jde vystopovat od podzimního zápasu s Arsenalem, kdy Guardiola přišel o svého klíčového hráče Rodriho.
“On byl srdce týmu, asi jediný hráč na světě, který takhle extrémně ovlivňuje hru ostatních a jejich mentální nastavení. Myslel jsem, že ho alespoň nějak nahradí, ale nedaří se to. Rodriho schopnost měnit tempo hry, to v City nikdo nenahradil. Jeho působení při zbytkové obraně bylo zásadní, i proto teď City dostávají tolik gólů z brejků. Nenahradili ho ani trošku," vysvětluje analytik.
Špatné výsledky City se viditelně propisují i do naladění Guardioly, který poslední měsíce působí hodně unaveným dojmem: "Nevypadá jako zdravý člověk. Musí být unavený, má za sebou tolik sezon a tolik trofejí. Před sezonou ho muselo motivovat udělat rekord Premier League a ještě jednou vyhrát Ligu mistrů. Teď je k tomu ale daleko, podle mě City sice skončí v top 4 v lize, ale v Lize mistrů vypadnou s Realem," zakončuje Freisinger.
V úterní epizodě Livesport Daily se také řešilo:
Skončí Guardiola v City ještě před vypršením své dvouleté smlouvy?
Co stojí za úpadkem formy Erlinga Haalanda?
Jak se Manchesteru dařilo na přestupovém trhu?
Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách – Spotify a Apple Podcasts.