eFotbal

Poslední bitva o Liverpool v Goodison Parku je tu. Moyese ohromila práce soupeřova kouče

AFP
Arne Slot před derby v Goodison Parku varoval před atmosférou.
Arne Slot před derby v Goodison Parku varoval před atmosférou.Henry Nicholls / AFP
Liverpool si zajistil postup přímo do osmifinále Ligy mistrů, nemusí tedy bojovat v předkole o účast v play off. Volný termín využijí Reds k dohrávce 15. kola Premier League na stadionu Evertonu. Goodison Park zažije městské derby naposledy, k čemuž se před vzájemným soubojem vyjádřili trenéři obou týmů.
Reklama
Reklama

Ligového lídra čeká derby na půdě městského rivala, kde Liverpool rozhodně nemá jistotu zisku tří bodů. Ostatně z posledních 12 zápasů na hřišti Evertonu jich devět skončilo remízou. Toffees, kteří se po návratu trenéra Davida Moyese výrazně zlepšili, po skončení aktuální sezony svůj tradiční stánek opustí a budou hrát na novém stadionu Bramley-Moore Dock s kapacitou téměř 53 tisíc diváků.

Kouč Liverpoolu Arne Slot se tak chystá na své první a zároveň poslední derby v Goodison Parku. "Bude tu fantastická atmosféra, ve které proti domácím není nikdy snadné hrát. Pokaždé, když překročí půlící čáru nebo získají rohový kop, budou je fanoušci hnát dopředu," upozornil na tiskové konferenci.

"Jako hosté musíte být psychicky silní, abyste to ustáli. Stále se musíte soustředit na to, co je potřeba dělat. Když máte míč, musíte být v tak fantastické atmosféře co nejklidnější. Předpokládám, že naši hráči jsou připraveni, a to z toho prostého důvodu, že byli připraveni celou sezonu," dodal.

Slot podotkl, že jeho hráči budou muset zachovat chladnou hlavu, nikoli však chladné nohy. Vždyť Everton získal z posledních tří ligových střetnutí plný počet bodů, čímž zmírnil obavy ze sestupu. Moyes navíc z minulosti dobře ví, jak bitvy o Liverpool na ikonickém stadionu chutnají.

"Strávil jsem tu spoustu let, ale od posledního merseysidského derby už uběhla nějaká doba," připomněl a dodal: "Vždycky to byly těžké zápasy, Liverpool je pokaždé těžký soupeř. Ale doma to bylo mnohem snazší, protože za sebou máme fantastickou podporu. A tento zápas nebude výjimkou."

Skotský kouč zároveň vyjádřil touhu uspět: "Samozřejmě chceme vyhrát, ale berme to z nadhledu. Nejdůležitější je, abychom získali body a udrželi se v Premier League. Doufejme, že hráči budou připraveni."

Šéf Evertonu rovněž vyzdvihl práci Slota: "V Jürgenu Kloppovi měl Liverpool skvělého trenéra. Myslím, že většina lidí je ohromena tím, co Arne dokázal. Musím říct, že odvedl skvělou práci, tým pod ním hraje opravdu dobře."

Moyes dodal, že v boji s lídrem tabulky sehrají velkou roli fanoušci: "Od hráčů chceme něco navíc, o příznivcích nemluvě. Od doby, co jsem se vrátil, jsou fantastičtí. Goodison je pro soupeře těžké místo. Jako trenér jsem tu zažil několik skvělých večerů a doufám, že nás ještě nějaké čekají."

Liverpool má na čele Premier League šestibodový náskok před druhým Arsenalem a zápas k dobru, ale jeho dosud skvělou sezonu poněkud pochroumala překvapivá nedělní porážce 0:1 v Plymouthu a vypadnutí z FA Cupu.

Everton – Liverpool (20:30 + audiokomentář)