Kane se podepsal pod výhrou Anglie, Ronaldo potvrdil gólový apetit proti LucemburskuFlashscore
Fotbalisté Dánska přišli v závěru o dvoubrankové vedení a v utkání kvalifikace mistrovství Evropy překvapivě prohráli 2:3 na hřišti Kazachstánu. Domácí zdolali semifinalisty posledního Eura poprvé v historii. Anglie si ve Wembley poradila 2:0 s Ukrajinou.

Dánům nestačily ani dvě branky útočníka Höjlunda, jenž navázal na hattrick ze čtvrtečního debutu proti Finsku (3:1). Dvacetiletý útočník Bergama otevřel skóre ve 20. minutě chytrým lobem a v 36. minutě přidal z dorážky druhou trefu. Höjlund dal ve svých premiérových dvou utkáních v národním týmu pět branek a po prvních zápasech zatím vévodí tabulce střelců kvalifikace.

Kazachstán ale mezi 73. a 89. minutou předvedl velký obrat. Nejprve proměnil penaltu Zajnutdinov a v závěru přidali další góly Tagybergen s Ajmbetovem. Střelec vítězné branky byl v nastavení po druhé žluté kartě vyloučen, skóre už se ale nezměnilo. Oba týmy mají po dvou kolech na kontě tři body.

Anglie po výhře v Itálii zvládla i druhé utkání, a to hlavně díky vydařenému konci první půle. Ve 37. minutě zužitkoval Kane Sakův centr na zadní tyč a v kvalifikaci na Euro skóroval v desátém utkání v řadě. Vzápětí sám Saka zvýšil přesným obstřelem na 2:0. Ukrajinci tak nezvládli soutěžní premiéru pod koučem Rotaněm, jenž během hráčské kariéry působil i v pražské Slavii.

Ve skupině J Island deklasoval 7:0 Lichtenštejnsko. "Čistým" hattrickem mezi 48. a 73. minutou přispěl k prvním bodům svého týmu kapitán Aron Gunnarsson.

Kvalifikace ME 2024:

Skupina H:

Astana: Kazachstán - Dánsko 3:2 (0:2)Branky: 73. Zajnutdinov z pen., 86. Tagybergen, 89. Ajmbetov - 21. a 36. Höjlund. ČK. 90.+6 Ajmbetov.

Lublaň: Slovinsko - San Marino 2:0 (0:0)Branky: 57. Šeško, 60. vlastní Di Maio.

Belfast: Severní Irsko - Finsko 0:1 (0:1)Branka: 28. Kallman.

Skupina C:

Londýn: Anglie - Ukrajina 2:0 (2:0)Branky: 37. Kane, 40. Saka.

Ta' Qali: Malta - Itálie 0:2 (0:2)´Branky: 15. Retegui, 27. Pessina.

Skupina J:

Vaduz: Lichtenštejnsko - Island 0:7 (0:2)Branky: 48., 68. a 73. z pen. A. Gunnarsson, 3. Ólafsson, 38. Haraldsson, 85. Gudjohnsen, 87. Ellertsson.

Lucemburk: Lucembursko - Portugalsko 0:6 (0:4)Branky: 9. a 31. Ronaldo, 15. Félix, 18. B. Silva, 77. Otávio, 89. Leao.

Bratislava: Slovensko - Bosna a Hercegovina 2:0 (2:0).Branky: 13. Mak, 40. Haraslín.