Plzeň vykročila za postupem do Ligy mistrů. Na půdě Helsinek se prosadili Chorý s KopicemFlashscore
Aktuální český mistr vstoupil do kvalifikace o Ligu mistrů. V rámci druhého předkola mu v cestě stojí HJK Helsinky a Plzeň si v úvodním duelu vytvořila ve finské metropoli dobrý výsledkek pro odvetu, která je naplánována v Doosan Aréně příští úterý.

Hosté se dostali do vedení již v šesté minutě, neboť sudí Dabanović ukázal na pokutový kop po střele Buchy, která se otřela o ruku jednoho z bránících finských hráčů. Nabídnutou výhodu bez problému proměnil Chorý trefou k pravé tyči. V závěru první půle měly oba celky několik slibných šancí, ale skóre se již neměnilo.

Po změně stran se dostali ke slovu domácí a po rychlém výpadu slavil vstřelený gól Radulovič. Odpověď přišla ale již o sedm minut později, neboť Řezník nasměroval míč na Sýkoru, který patičkou našel Kopice. Jednobrankový náskok již Plzeň udržela a veze si tak pro odvetu výhru 2:1.

Liga mistrů - 2. předkolo:

HJK Helsinky - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)Branky: 50. Radulovič - 6. Chorý z pen., 57. Kopic