Viktoria i Baník nadělily svým soupeřům osmičku, Jablonec táhl Pleštil, Dynamu nepomohl ani OndrášekFlashscore
Hráči Plzně rozdrtili druholigové Táborsko 8:2 a vyhráli i třetí zápas v letní přípravě na novou sezonu. Západočeši vstřelili šest branek už v prvním poločase, po dvou gólech zaznamenali křídelník Jan Kopic a obránce Milan Havel.

Staronový plzeňský trenér Miroslav Koubek stejně jako v prvních dvou přípravných zápasech i proti třetímu soupeři z nižší soutěže nasadil do obou poločasů odlišnou sestavu. Jeho svěřenci dominovali především v úvodním dějství, které ovládli drtivě 6:0. Lepší první poločas Viktoria odehrála naposledy v říjnu 2019, kdy při vítězství 16:3 v přípravě nad Staňkovem vedla v pauze 8:2.

"Jsme spokojeni, odehráli jsme dobrý zápas. Zastříleli jsme si, dali jsme nějaké góly a vytvořili jsme si situace, které jsme trénovali. Zápas splnil očekávání, které jsme měli. Na taktických věcech pracujeme, vidět byly i v zápasech. Kluci to do sebe pomalu dostávají. Jedinou kaňkou na zápase je zranění Filipa Čiháka," uvedl pro klubový web asistent trenéra Viktorie Marek Bakoš. Další přípravný duel odehrají Plzeňští v sobotu proti Chrudimi.

Fotbalisté Českých Budějovic překvapivě prohráli v přípravném utkání s druholigovou Vlašimí 1:2. Naopak Ostrava si zastřílela a druholigovou slovenskou Myjavu deklasovala 8:1. Hradec Králové porazil účastníka baráže Vyškov 3:1, Jablonec zdolal po hattricku Dominika Pleštila Jelení Horu 5:2 a Zlín remizoval s Žilinou 2:2.

Českobudějovičtí se sice už ve třetí minutě dostali do vedení, když se i ve druhém utkání po návratu do Dynama prosadil bývalý reprezentační útočník Ondrášek, druholigový soupeř ale ještě do přestávky stav otočil. Po změně stran a prostřídání už branka nepadla.

Ostrava rozdrtila Myjavu a připsala si v druhém utkání přípravy první vítězství. Dva góly dal Buchta, o dalších šest branek se podělilo šest různých střelců.

Jablonec si na úvod přípravy poradil s Jelení Horou, která sestoupila ze čtvrté nejvyšší polské soutěže. V úvodních 14 minutách dal hattrick Pleštil. "V první půli to bylo agresivnější a rychlejší. Kluci si více věřili na balonu a hlavně jsme zbytečně nekazili. Proto hra v prvním poločase vypadala lépe," citoval klubový web asistenta jabloneckého trenéra Tomáše Čížka, který vede mužstvo na startu přípravy, neboť Severočeši ještě oficiálně neoznámili jméno nového hlavního kouče.

Zlín uhrál remízu s Žilinou, účastníkem kvalifikace Evropské konferenční ligy. "V závěrečné fázi jsme dokonce mohli vstřelit vítězný gól, ale celkově přestože ten výsledek není úplně důležitý, tak taky něco vypovídá. Měli jsme tam pozitivní i negativní věci v obou poločasech," uvedl asistent zlínského trenéra Vít Vrtělka.

Přípravná utkání:Dynamo České Budějovice - Vlašim 1:2 (1:2)Branky: 3. Ondrášek - 9. Solomon, 44. Labík.

Sestava Č. Budějovic: I. poločas: Tůma - Penner, Broukal, Čoudek, Šimoník - J. Hora, Hellebrand, Hák - Matoušek, Ondrášek, V. Hora. II. poločas: Andrew - Pařízek, Havel, Brabec, Sladký - Hais, Čermák, Matouš Nikl, Suchan, Bastl - Adediran. Trenér: Marek Nikl.

FC Hradec Králové - Vyškov 3:1 (1:0)Branky: 8. Juliš, 73. Čech, 88. Rada z pen. - 84. Metsoko.

Sestava Hradce: Vízek (46. Bajza) - Klíma, Čech (76. Baloun), Ševčík (67. Leibl) - Pilař (46. Pudhorocký), Kodeš, Kučera (46. Rada), Smrž (76. Hlaváč), Krejčí (42. Horák) - Šašinka (67. Juliš), Juliš (46. Vašulín). Trenér: Weber.

FK Jablonec - Jelení Hora 5:2 (4:0)Branky: 4., 9. a 14. Pleštil, 26. Slávik, 69. Černák - 49. a 87. Chmielewski.

Sestava Jablonce: Hanuš (46. Reiner) - Slávik (46. Černák), Akpudje (46. Souček), Gabriel (60. Ikaunieks), Nykrín (46. Čanturišvili) - Pleštil (46. Smejkal), Kratochvíl (46. Hübschman), Náprstek (46. Houska), Považanec, Alégué (46. Schön) - Drchal (46. Chramosta). Trenér: Čížek.

Viktoria Plzeň - Táborsko 8:2 (6:0)Branky: 3. a 24. Kopic, 35. a 39. Havel, 21. Sýkora, 26. Durosinmi, 49. Chorý, 70. Jirka - 73. Šašinka, 74. Zeman.

Sestava Plzně: I. poločas: Tvrdoň - Řezník, Paluska, Hejda, Havel - Kalvach, Květ - Sýkora, Vlkanova, Kopic - Durosinmi. II. poločas: Tvrdoň - Holík, Čihák (85. Paluska), Jemelka - Jirka, Traoré, Bucha, Mosquera - Kliment, Vydra - Chorý. Trenér: Koubek.

Baník Ostrava - Myjava 8:1 (3:0)Branky: 16. a 80. Buchta, 6. Boula, 32. Tetour, 47. Fadairo, 65. Smékal, 68. Šín, 69. P. Jaroň - 60. Castellano.

Sestava Ostravy: I. poločas: Hrubý - Blažek, Bitri, Lischka - Juroška, Buchta, Boula, Tetour, Ewerton - Tanko, Almási. II. poločas: Letáček - Frydrych, Svozil, Měkota - P. Jaroň, Rigo, Holaň, Šín, Buchta - Fadairo, Smékal. Trenér: Hapal.

Trinity Zlín - Žilina 2:2 (1:0)Branky: 23. Číž, 71. Slončík - 48. Minárik, 60. Jambor.

Sestava Zlína: I. poločas: Rakovan - Reiter, Didiba, Kolář, Bartošák - Vukadinovič, Kulíšek, Janetzký, Slončík, Číž - Bobčík. II. poločas: Rakovan - Polášek, Simerský, Didiba (67. Bartošák), Obadal - Hrdlička, Kolář (67. Slončík), Tkáč, Bobčík (67. Číž), Dramé - Fantiš. Trenér: Vrba.

Nejzajímavější výsledky v dosavadní letní přípravě! Které týmy si pořádně zastřílely?
Zmínky
Liga mistrůChance LigaOndrášek ZdeněkHavel MilanBuchta DavidKopic JanPleštil DominikJuliš LukášSlončík TomČihák FilipSlávik AdriánČernák MichalČechal MatějRada FilipŠašinka OndřejDurosinmi RafiuBartošák LukášPaluska JanFadairo DavidRakovan MatejSýkora JanChorý TomášTvrdoň MariánTetour DanielSmékal DanielDidiba JossBobčík LiborJirka ErikBoula JiříJaroň MarekKolář OndřejŠín MatějČížek TomášBakoš MarekNikl MatoušNikl MarekHellebrand JanPudhorocký PetrMatoušek FilipAdediran QuadriJohn SolomonBroukal DavidSimoník FilipHora JakubHora VojtěchPařízek JakubVašulín DanielPenner NicolasČoudek OndřejAndrewBrabec JanSladký MartinČermák AlešSuchan JanBaloun VojtěchŠevčík PetrKučera JakubHlaváč MartinKrejčí LadislavReiner ConstantinBastl LiborVízek PatrikBajza PavolKlíma JiříLeibl MichaelPilař VáclavKodeš PetrHorák RomanSorensen HanusTumasyan AleksandrHais DanielSmrž VojtěchCalhanoglu HakanVukadinovič VukadinKratochvíl MilošIkaunieks JanisHübschman TomášPovažanec JakubChramosta JanJanetzký JakubNáprstek MatějMosquera JhonFrydrych MichalSimerský DominikHrdlička LukášAkpudje JoshuaGabriel AdamSmejkal TomášKalvach LukášVlkanova AdamJemelka VáclavKliment JanLischka DavidJuroška JanEwertonLetáček JiříMinárik JánKulíšek ZbyněkPolášek DavidSoucek RadimNykrín DavidHouska DavidAlegue AlexisDrchal VáclavŘezník RadimDiallo AmadBlažek FilipAlmási LadislavSvozil JaroslavMěkota PatrikReiter DominikObadalová ZuzanaFantiš AntonínSchonig MauritiusHejda LukášHolík LiborBuchanan TajonVydra MatějHrubý RobertBitri EneoTanko AbdullahiHolaň DominikDrame AbdouKvetenadze LukaRigo TomášTkacz DawidViktoria PlzeňJablonecBaník OstravaDynamo KyjevMyjavaŽilinaTáborskoČeské BudějoviceHradec KrálovéVlašimVyškovZlínTrenčianske Stankovce