Z Vydry se stává penaltový specialista, Matějů už má za sebou debut

Matěj Vydra ukázal, že by mohl být pro Derby County přeci jen hodně důležitý. Svému chlebodárci totiž pomohl k postupu do druhého kola anglického Ligového poháru.

Bývalý hráč Jihlavy či Baníku proměnil ve třiapadesáté minutě pokutový kop, díky čemuž byl skolen soupeř ze čtvrté nejvyšší soutěže Grimsby Town 1:0.

Pro pětadvacetiletého hráče s minulostí ve Watfordu, West Bromwichi, Bruggách, Udinese či Readingu se jednalo o druhou trefu nového ročníku. Také v Championship proti Prestonu proměnil penaltu.

Ve hře byl také nováček Premier League z Brightonu, v jehož trikotu pomohli k postupu do dalšího dějství dokonce dva čeští hráči.

Středopolař Jiří Skalák odehrál při těsné výhře 1:0 nad čtvrtoligovým Barnetem celých 90 minut a obránce Aleš Matějů byl na trávníku ve druhém poločase. V dresu nového chlebodárce nastoupil explzeňský zadák v soutěžním klání vůbec poprvé.

Jestlipak půjde alespoň jeden z nich do akce i o víkendu na půdě Watfordu? V úvodních dvou ligových kolech k tomu nedošlo.