Šlágr v Edenu nabídl branky až v závěru, Zlín vyzve Mladou Boleslav

Odvetami dvojzápasů ve skupině o Evropskou ligu pokračovala první liga. V Mladé Boleslavi si po ostudě minulý týden chtěly alespoň částečně napravit náladu Teplice, zápas ale skončil pouze 1:1. Zlín navzdory prohře v Olomouci postupuje do finále, kde se utká právě s Mladou Boleslaví.

Mladá Boleslav zvítězila v Teplicích vysoko 8:0 a domácí odveta tak byla pouhou formalitou, přesto však svěřenci trenéra Webera nic nepodcenili. Do vedení je poslal ke konci první půle nejlepší ligový střelec Komličenko, Teplice však ve druhé půli čestně srovnaly na 1:1 a alespoň snížily celkové dvojzápasové skóre na 1:9, do finále prostřední nadstavbové skupiny postupuje Mladá Boleslav.

A v dvojzápasovém finále části o Evropskou ligu vyzvou Mladoboleslavští Zlín. Ten doma vyhrál 1:0 a do Olomouce jel s mírně výhodnější pozicí. Veselo bylo už ze začátku, kdy hosty do vedení poslal Podio. Sigma sice brzy srovnala, Zlín si však vedení vzal zpět a do kabin směřoval za stavu 2:1. Olomouc ale nic nevzdala, ve druhém poločase vstřelila dvě branky a Zlín porazila 3:2, vzhledem k pohárové matematice to ale na postup nestačí, neboť vstřelil dvě branky venku a k postupu mu tak stačí i remíza 3:3. Zajímavý závěr utkání zažil útočník Zlína Železník, jenž nastoupil v 88. minutě, stihl však inkasovat dvě žluté karty a v nastavení byl vyloučen.

Pražská Slavia ve šlágru nakonec porazila Plzeň a odskočila na rozdíl pěti bodů. Domácí se tak výrazně přiblížili k zisku titulu, zatímco Viktoriáni odjížděli s velkým zklamáním. Skóre utkání otevřel až v 81. minutě Masopust, kterého krátce poté následovali Souček a Traoré. V samotném závěru dokázal snížit na konečných 3:1 Kovařík.

Mladá Boleslav - Tepice 1:1 (1:0)

Branky: 38. Komličenko – 47. Jeřábek
Domácí: Stejskal – Hašek, Jugas, Tatajev (67. Ladra), Fulnek – Wiesner (79. Mašek), Takács, Hubínek, Přikryl – Mešanović, Komličenko (56. Matějovský), trenér: Weber
Hosté: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Krob (46. Bezdička) – Radosta (77. Mustafić), Žitný (89. Ondrášek), Moulis, Trubač, Hora – Jindráček, trenér: Hejkal
Diváci: 1 688
Rozhodčí: Petřík – Myška, Koval
První zápas: 8:0. Celkové skóre: 9:1. Postupuje Mladá Boleslav.

Sigma Olomouc - Zlín 3:2 (1:2)

Branky: 26. Lalkovič, 66. Nešpor, 68. Houska – 1. Podio, 30. Džafić
Žluté karty: 70. Pilař, 79. Zahradníček  – 60. Bačo, 66. Gajić, 72. Podio, 84. Hlinka, 89. Železník
Červená karta: 90+1. Železník (Zlín)
Domácí: Buchta – Chvátal (40. Falta), Beneš, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Dvořák (46. Nešpor), Houska, Lalkovič (61. Pilař) – Yunis, trenér: Jílek
Hosté: Rakovan – Holík, Bačo, Buchta, Gajić – Džafić (79. Slaměna), Hlinka, Podio (90+2. Vyhnal), Jiráček, Čanturišvili (88. Železník) – Poznar, trenér: Kameník
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Klíma – Kříž, Novák
První zápas: 0:1. Celkové skóre: 3:3. Postupuje Zlín díky pravidlu o venkovních gólech.

Slavia - Plzeň 3:1 (0:0)

Branky: 81. Masopust, 86. Souček z pen, 89. Traoré - 90.+1 Kovařík
Domácí: O. Kolář - V. Coufal, S. Deli, M. Ngadeu Ngadjui, J. Bořil - L. Masopust, A. Král, J. Hušbauer (75. I. Traoré), T. Souček, P. Olayinka (69. M. Stoch) - M. Van Buren (64. M. Škoda)
Hosté: A. Hruška - R. Řezník, L. Hejda, J. Brabec, D. Limberský - J. Kayamba (60. J. Kovařík), R. Procházka, T. Hořava (82. T. Chorý), P. Hrošovský, J. Kopic - J. Beauguel (78. M. Bakoš)
Diváci: 18 327
Rozhodčí: M. Zelinka - J. Paták, K. Hájek