Uvidíme ve Walesu jubilejní 1500. reprezentační gól?

Uvidíme ve Walesu jubilejní 1500. reprezentační gól?Flashscore
Jen velmi málo chybělo české reprezentaci, aby v závěru sobotního utkání proti Belgii vstřelila vítězný gól. Byl by dvojnásob pozoruhodný, kromě tří bodů by totiž znamenal pro autora zápis do historie.

Reprezentace zatím v 807 odehraných oficiálních zápasech zaznamenala 1499 branek. Příští trefa tak bude historická. Autor gólu se tak přiřadí k předchozím jubilantům, kterými byli Radek Drulák a Vlastimil Bubník.

Radek Drulák se v Praze 15. listopadu 1995 v kvalifikaci proti Lucembursku podílel významně na výhře 3:0. Ke své vedoucí brance z prvního poločasu, přidal hned po přestávce druhou, znamenající odstartování oslav postupu na EURO 1996, a také zápis do historie jako 1000. gól reprezentace.

Gól s pořadovým číslem 500. si připsal o pětatřicet let dříve sportovní „obojživelník“ Vlastimil Bubník, který hrál výborně fotbal i hokej. V kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy vstřelil v Rumunsku 22. května 1960 ve 45. minutě branku, která znamenala výhru 2:0.

Úplně první reprezentační gól zaznamenal hráč Meteoru VIII Jindřich Valášek v prvním mezistátním utkání, které se uskutečnilo 1. dubna 1906 v Budapešti. Uhry tehdy remizovaly 1:1 s týmem Čech. Valášek zajistil vedení, domácí krátce před koncem srovnali na 1:1.

Wales před Čechy řeší rasismus. Jaké tresty se dají očekávat?