Baník po nadějném prvním poločase na Spartu nevyzrál a Pražané slaví postup, Klokani nedali Hlučínu šanci

Ostravský Baník přivítal v rámci MOL Cupu na Městském stadionu ve Vítkovicích v lize třetí Spartu a po dobrých výkonech od příchodu Pavla Hapala si dával slibné naděje. Po prvním poločase je mohl mít nadále, protože se díky Filipu Kaločovi odcházelo do šaten za stavu 1:1. Jenže v druhé půli si Baník nechal Spartu utéct o dvě branky i díky vlastní brance Michala Frydrycha a ani snížení v závěru zápasu z kopaček Kuzmanoviče tak nepomohlo k zázračnému výsledku. Dalším čtvrtfinalistou MOL Cupu se stala Sparta Praha. Dalším čtvrtfinalistou je i Bohemians, kteří dokráčeli k pohodové výhře 3:0 nad Hlučínem.

Baník Ostrava - Sparta Praha 2:3 (1:1)
Branky: 41. Kaloč, 90+2. Kuzmanović – 22. Haraslín (pen.), 66. Frydrych (vla.), 77. Čvančara
Kdykoliv přijede Sparta do Ostravy, jedná se o velký fotbalový svátek. Naplněné tribuny slibovaly skvělou fanouškovskou atmosféru. A ta se naplnila do posledního puntíku. Početní převaha domácího publika byla značná a značné bylo také nespokojení na tribunách, když byla v 22. minutě zápasu odpískána penalta, kterou bez problému proměnil Lukáš Haraslín. Baník ale Spartu kousal a nakonec v 41. minutě zaúřadoval ve vápně Filip Kaloč. Poločas tak skončil za stavu 1:1.

Druhý poločas započala Sparta aktivněji a po třech šancích, které zlikvidoval Jan Laštůvka, vsítil v 66. minutě smolnou vlastní branku Michal Frydrych. O jedenáct minut později se konečně trefil po předchozích neúspěšných pokusech Tomáš Čvančara. Zdálo se rozhodnuto, ale ještě v nastaveném čase vlil naději mezi ostravské fanoušky Nemanja Kuzmanovič. Málo času však rozhodlo o postupujícím, kterým se stala po výhře 3:2 Sparta Praha.

FC Baník Ostrava:
 Laštůvka (C) – Juroška, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Tetour (Mišković) – Cadu (68. Buchta), Kuzmanović, Plavšić – Almási
AC Sparta Praha: Kovář – Mejdr, Vitík, Sörensen, Zelený – Pavelka (C), Panák – Daněk (68. Kuchta), Sadílek, Haraslín – Minčev (46. Čvančara)

Bohemians 1905 - Hlučín 3:0 (1:0)
Branky: 7. Krch, 48. Mužík, 51. Hůlka
Překvapení osmifinále MOL Cupu v podobě Hlučína, které dokázalo po hattricku Dominika Smékala zvítězit nad Plzní, v dalším kole neuvidíme. Jasnou stopku vystavili Klokani z Ďolíčku, kteří dokráčeli k jasné výhře 3:0.

Jen sedm minut po startu první půle na 1:0 navyšoval Krch. Do konce poločasu další branky nepadly, zato jen chvíli po startu druhé půle bylo na co koukat. Ve 48. minutě na 2:0 proměňoval Mužík, o tři minuty později Hůlka. Po Slavii a Spartě je tak Bohemians třetím pražským účastníkem čtvrtfinále MOL Cupu.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Křapka, Krch – Dostál (61. Vilotič), Beran, Jindřišek (C) (76. Jánoš), Nový – Květ (82. Bartek), Mužík (76. Hronek), Prekop (61. Drchal)
FC Hlučín: Lapeš – Putyera , Plesník (C), Hasala, Tomšů (63. Lehnert) – Buchvaldek, Praus (70. Holzer) – Moučka, Mládek, Zajíček (63. Ptáček) – Smékal (70. Šindler)