Zimní liga: Xaverovský střet Jarošíka s Kováčem vítěze neměl, Trenčín překvapivě rozstřílel Spartak

OBSAHUJE OHLASY

Teplický tým zakončil v úterý své účinkování v zimní Tipsport lize na umělé xaverovské trávě proti Pardubicím.

Po dvou utkáních měla teplická družina na svém kontě po výsledcích 4:1 a 1:4 jednu výhru a jednu prohru s celkovým skóre 5:5.

Pro východočeský celek kouče Radoslava Kováče šlo o druhé utkání v turnaji, s tím, že v tom prvním si dokázal poradit se sparťanským béčkem 3:2.

Zatímco v první půli překonal branáře Muchu pardubický středopolař Solil, ve druhém dějství se dokázal prosadit Kodad, jenž Budinského v brance soupeře nedal žádnou šanci. V klání posledního s předposledním se tak zrodil remízový výsledek 1:1.

"První poločas byl takový ospalý, zkoušeli jsme nějaké změny v rozestavení a moc nám to nešlapalo. Druhý poločas už se mi líbil, byl takový žhavější a běhavější," uvedl pro klubový web trenér Teplic Jiří Jarošík.

"Letošní ročník Tipsport ligy nám sloužil k tomu, abychom si s dobrými soupeři mohli vyzkoušet různé věci v zápasech, třeba jiné herní systémy a podobně. Zkoušeli jsme také hráče, kteří třeba nedostávali takový prostor nebo se dobře ukazovali v B mužstvu," konstatoval bývalý český reprezentant.

Na Městském stadionu v Trenčíně na sebe narazil devátý a třetí tým slovenské nejvyšší soutěže, čili domácí AS a Spartak Trnava.

Po těsné výhře nad Zlínem (3:2) si Trenčín poradil také s mužstvem, jehož součástí jsou explzeňský Roman Procházka, třicetiletý záložník Erik Daniel či podobně zkušený bývalý hráč Baníku Carlos de Azevedo.

Ráz všemu dala velmi vydařená první půle, která dopadla 5:1 pro hosty. A protože už nikdo síť nerozvlnil a vše zůstalo jen u příspěvků Holého, Soarese (kromě branky zaznamenal i čtyři asistence), Sulaemana, Letenaye a Gajdoše, po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli stejný stav. Čestným střelcem hostů byl Nagy.

Trnava si tak po Zbrojovce Brno (1:3) připsala i druhou porážku v Tipsport lize a soutěž zakončí druhý prosincový den proti zlínským ševcům.