Na Plzeň nevyzrál ani Ferencváros, Gning sestřelil pátý tým ázerbajdžánské ligy, Bohemians remizovali potřetí v řadě, Sparta padla

PŘED SEZONOU

Teplický tým má za sebou druhé vystoupení v Turecku, když v pondělí nastoupil proti pátému týmu ázerbajdžánské nejvyšší soutěže, kterým je Gabala FK. O výhře "sklářů" rozhodl dvěma gólovými zápisy forvard Gning, s tím, že druhou branku zaznamenal z proměněné penalty.

Hráči Bohemians 1905 si na soustředění připsali třetí remízový výsledek v řadě. V úvodu nového pracovního týdne remizovali 1:1 s polským klubem Zaglebie Lubin. Jediným střelcem "klokanů" byl čtyři minuty před koncem prvního dějství obránce Kadlec.

"Votroci" své poslední vystoupení na turecké půdě zvládli a bezpečně si poradili s maďarským týmem Kisvárda FC. "Jde o maďarský celek, který se aktuálně nachází mezi nejlepší trojkou ligy," okomentoval protivníka asistent Hradce Stanislav Hejkal. Rozhodnuto bylo již po sedmatřiceti minutách, kdy se postupně prosadili Koubek, Novotný a Kučera.

Hráči Plzně i v druhém utkání na soustředění ve Španělsku remizovali. Úřadující mistr a lídr české ligy se po pátečním nerozhodném výsledku 1:1 s Heidenheimem dnes rozešel smírně i s maďarským šampionem Ferencvárosem Budapešť, tentokrát bez branek.

V základní sestavě Plzně dostala šanci zimní posila útočník Durosinmi, v brance pak nastoupil Tvrdoň místo jedničky Staňka. Souboj mistrů svých zemí a aktuálních lídrů ligové tabulky byl vyrovnaný.

Za Viktorii se v první půli neprosadili Pilař, Kalvach ani ve dvou šancích Jirka, na opačné straně dvakrát dobře zasáhl Tvrdoň. Po přestávce zápas stále výrazněji ovlivňoval silný vítr a ani jeden ze soupeřů už si vyloženou příležitost nevypracoval.

Západočeši proti soupeři, který předloni v kvalifikaci Ligy mistrů vyřadil pražskou Slavii, udrželi neporazitelnost v zimní přípravě. Závěrečný duel na soustředění a zároveň generálka na jarní část sezony čeká Viktorii v pátek proti norskému Molde.

Sparta na úvod soustředění překvapivě porazila bundesligový Stuttgart 2:0, dnes ale inkasovala hned v první minutě. Po 51 sekundách hry potrestal chybu v rozehrávce Pražanů Koita. Letenští pak trefili břevno a v nastavení první půle vyrovnali poté, co se po centru od Wiesnera prosadil Haraslín. Slovenský záložník navázal na gól z prvního duelu na kempu.

Po přestávce se poprvé po zranění dostal do hry sparťanský kapitán Ladislav Krejčí mladší. Pražanům nevyšel ani vstup do druhého dějství a ve 49. minutě poslal Salcburk znovu do vedení Adamu. Letenští pak rakouského suveréna posledních sezon místy přehrávali, ale z několika šancí už podruhé vyrovnat nedokázali.

Sparťany po návratu ze soustředění čeká v sobotu doma ještě generálka na jarní část sezony proti Norimberku.