Hložek pomohl Leverkusenu k vítězství, Dortmund zvládl přestřelku proti Augsburgu

Reprezentační brankář Jiří Pavlenka inkasoval sedm gólů při debaklu fotbalistů Brém 1:7 v Kolíně nad Rýnem na úvod jarní části německé ligy. Freiburg prohrál 0:6 ve Wolfsburgu a klesl z druhého na čtvrté místo tabulky. Na druhou pozici se posunul Frankfurt díky vítězství 3:0 nad posledním nováčkem Schalke. Union Berlín v 16. kole porazil Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem po obratu 3:1 a je třetí. Eintracht, Union i Freiburg mají shodně 30 bodů, vedoucí Bayern Mnichov má pětibodový náskok. Fotbalisté Dortmundu ovládli přestřelku s Augsburgem a díky gólům střídajících hráčů zvítězili 4:3. Po úspěšné léčbě rakoviny varlat nastoupil za Borussii i útočník Sébastien Haller, který po hodině hry nahradil na hřišti talentovaného Youssoufu Moukoka. Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v 16. kole německé ligy na hřišti Mönchengladbachu 3:2 a po čtvrté výhře v řadě se posunuli na deváté místo tabulky. Na úvodních dvou brankách hostů se podílel Adam Hložek.

Leverkusen si zajistil výhru nad Mönchengladbachem zejména povedeným prvním poločasem. První gól padl ve 21. minutě, když se ve vápně dostal ke střele Hložek. Jeho pokus skončil na tyči, míč se ale odrazil k dobíhajícímu Bakkerovi a ten dorážkou otevřel skóre. Před koncem poločasu český útočník prodloužil míč na Adliho, jenž sólo přes půlku hřiště zakončil přesnou střelou.

Hložka v 64. minutě nahradil na hrotu útoku Amiri, který po třech minutách na hřišti zvýšil náskok hostů již na 3:0. Domácím se v závěru podařilo utkání dramatizovat. Nejprve v 82. minutě z hranice vápna překonal Hradeckého střelou o tyč Stindl, téměř identická situace se opakovala ve třetí minutě nastavení, německý záložník snížil na 2:3 tentokrát střelou o břevno. Vyrovnat se však domácím již nepodařilo. Patrik Schick do zápasu nezasáhl kvůli poraněnému tříslu.

Pavlenka z Werderu byl v úvodním poločase po hrubých chybách spoluhráčů překonán hned pětkrát. Ve 21. minutě vyběhnul daleko z branky, ale nahrál jen Tiggesovi, jenž ho překonal ze středového kruhu a skóroval podruhé v zápase. Dvěma zásahy se blýsknul i Schiri, za Kolín nad Rýnem se prosadili také Maina a Huseinbasic.

Potupu Werderu dokonal v 76. minutě kapitán Friedl vlastní brankou. Jediný gól hostů vstřelil Füllkrug krátce před pauzou. Deváté Brémy v bundeslize utrpěly nejhorší porážku po 36 letech, Kolín nad Rýnem naopak dosáhl nejvyšší výhry po 40 letech.

Wolfsburg nakročil k jasné výhře už v prvním poločase, kdy se prosadili dvakrát Wind a jednou Wimmer. Po změně stran Freiburg inkasoval další tři branky, přesně mířili Gerhard, Baku a střídající Waldschmidt z penalty. "Vlci" protáhli vítěznou šňůru na pět kol a jsou šestí. Osmnáctiletý záložník Lukáš Ambros, který s A týmem Wolfsburgu absolvoval zimní přípravu, nebyl ani mezi náhradníky.

Hoffenheim ve 43. minutě těsně po příchodu Kadeřábka z lavičky poslal do vedení Bebou. Domácí Union ale v závěrečné dvacetiminutovce skóre otočil. Dvakrát se trefil Doekhi a pojistku přidal v nastavení střídající Leweling. Hosté nebodovali počtvrté za sebou a patří jim 13. místo.

Schalke ve Frankfurtu inkasovalo po gólech Lindströma, Borrého a Buty. Mužstvo z Gelsenkirchenu, kterému chyběl zraněný středopolař Alex Král, stanovilo nový negativní rekord bundesligy, na hřištích soupeřů od roku 2019 nezvítězilo ve 36. utkání po sobě.

Dortmund vstoupil do utkání lépe a ve 30. minutě šel do vedení, když Bellingham přesnou střelou zpoza vápna překonal Gikiewicze. Hosté vyrovnali ve 40. minutě, po chybě Schlotterbecka v rozehrávce skóroval Maier. Německý stoper svou chybu odčinil o dvě minuty později, kdy hlavičkou vrátil domácím vedení. Do šaten se přesto šlo za remízového stavu, protože v první minutě nastavení vyrovnal lobem Demirovič.

V druhém dějství byli aktivnější hosté, tlak však v gól nepřetavili. Do vedení šli domácí, v 75. minutě se prosadil střídající Bynoe-Gittens. Vedení Dortmundu vydrželo pouze dvě minuty, jelikož Čolina svým prvním dotykem po příchodu na hřiště zápas vyrovnal. Hektickou pasáž utkání dokončil Reyna, jenž minutu po Čolinově gólu krásnou střelou z voleje rozhodl.

Bochum - Hertha Berlín 3:1

Branky: 22. a 56. Hofmann, 44. Schlotterbeck - 87. Serdar.

Eintracht Frankfurt - Schalke 3:0

Branky: 22. Lindström, 84. Borré, 90. Buta.

Stuttgart - Mohuč 1:1

Branky: 36. Guirassy - 40. Ingvartsen z pen..

Union Berlín - Hoffenheim 3:1

Branky: 73. a 89. Doekhi, 90.+6 Leweling - 43. Bebou).

Wolfsburg - Freiburg 6:0

Branky: 28. a 37. Wind, 2. Wimmer, 56. Gerhard, 80. Baku, 90.+4 Waldschmidt z pen..

Kolín nad Rýnem - Brémy 7:1

Branky: 15. a 21. Tigges, 30. a 54. Schirí, 9. Maina, 36. Huseinbasic, 76. vlastní Friedl - 38. Füllkrug.

Dortmund - Augsburg 4:3
Branky: 29. Bellingham, 42. Schlotterbeck, 75. Bynoe-Gittens, 78. Reyna - 40. Maier, 45.+1 Demirovič, 77. Čolina.