Real dokázal uspět proti Valencii až po změně stran, Lewandowski se podílel na výhře Barcelony

Fotbalisté Barcelony vyhráli v dohrávce 17. kole španělské ligy 2:1 na hřišti Betisu Sevilla a navýšili náskok v čele tabulky na osm bodů. Druhý Real Madrid ale má čtvrteční domácí duel s Valencií k dobru.

Barceloně vystřelili čtvrtou ligovou výhru v řadě ve druhém poločase Raphinha a Lewandowski, se 14 trefami nejlepší ligový střelec. Polský kanonýr oslavil vítěznou trefou návrat do sestavy po třízápasovém trestu za červenou kartu.

V závěru si vstřelil vlastní gól obránce Koundé, nejlepší obrana soutěže inkasovala teprve posedmé v sezoně. K bodům a odpoutání ze šestého místa to ale Betisu nepomohlo. Katalánci jako první tým v historii španělské ligy zvítězili na stadionu Betisu pošesté za sebou.

Realu Madridu zvítězil v dohrávce 17. kola španělské ligy nad Valencií 2:0 a v tabulce snížil na druhém místě ztrátu na vedoucí Barcelonu na pět bodů. O výhře úřadujících šampionů Ligy mistrů rozhodli po přestávce dvěma góly v rozmezí dvou minut Marco Asensio a Vinícius.

Real se mohl dostat do vedení už v nastaveném času prvního poločasu, trefu Rüdigera ale sudí po zásahu videorozhodčího kvůli faulu neuznal. V 52. minutě už se po Asensiově střele zdálky skóre změnilo a dvě minuty nato zvýšil po individuální akci Vinícius, jenž se v této sezoně trefil už posedmé.

Valencie dohrávala zápas v deseti poté, co byl v 72. minutě vyloučen Gabriel Paulista. Vítězství se nedočkala v pátém utkání v řadě a v tabulce je na 14. místě.