Hráč kola české ligy: Matoušek vyřídil „svůj“ Liberec, Chramosta dalším desetigólovým střelcem

HRÁČ KOLA

Ještě na podzim působil Jan Matoušek v dresu Slovanu Liberec, nyní dvěma góly svůj bývalý celek porazil a poslal Bohemians 1905 už na páté místo ligové tabulky. Zářili i další dva Janové, dvěma góly se opět připomněl Jan Kuchta, na deset ligových branek se podruhé ve své kariéře dostal Jan Chramosta. Trio Janů doplňuje Pavel Černý, útočník Pardubic bude zároveň aspirovat minimálně na gól měsíce.

Jan Matoušek (Bohemians 1905)

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník nezažíval v posledních měsících zrovna plodné období. V jedenácti zápasech za Slovan Liberec nevstřelil jedinou branku, nyní právě proti tomuto soupeři ale zazářil.

Jan Matoušek dvěma góly sestřelil svůj bývalý celek a posunul Bohemku už na páté místo ligové tabulky. První trefa bývalého hráče Slavie se zrodila v nastavení první půle, kdy Matoušek po přihrávce Jánoše obešel hned dva protihráče a následně překonal i gólmana Vliegena. Zvyšoval tak už na 0:2, branku ale neslavil.

„Předem jsem věděl, že případný gól slavit nechci. Kdybych je dal proti někomu jinému, oslavím je mnohem víc. Na hřišti bylo i vidět, že k Liberci mám nějaký vztah. Pomohli mi v nejtěžších chvílích, mám tu spoustu kamarádů,“ hovořil po utkání Matoušek.

Liberec následně dokázal zásluhou Prebsla snížit, poslední slovo ale měl znovu Matoušek. Patnáct minut před koncem po rohovém kopu Liberce pláchl Matoušek všem obráncům Slovanu, udělal kličku Vliegenovi a definitivně pojistil Bohemce tři body.

„Chtěl jsem i tady v Bohemce ukázat, že góly dávat umím. Věřím, že ještě nějaké přidám a ty už následně oslavím,“ dodal jinak spokojený Matoušek.