Albánii hrozí, že se bude muset ve čtvrtek v Edenu obejít bez sparťana Laciho

Albánie možná nebudou mít ve čtvrtečním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Praze proti Česku k dispozici záložníka Qazima Laciho. Sedmadvacetiletý středopolař, hájící barvy pražské Sparty, bojuje s příznaky chřipky a vynechal pondělní úvodní trénink národního mužstva.

Laci je pod neustálým dohledem lékařského týmu. Jak velké jsou šance, že bude pro čtvrteční utkání v Edenu k dispozici, albánský svaz neuvedl. V nedělním ligovém zápase v Liberci naskočil za Spartu až jako střídající hráč v 83. minutě.

Laci má v reprezentaci na kontě 21 startů a jeden gól. V poslední době ale nepatřil do základní sestavy národního mužstva. Utkání proti Česku by pro něj bylo o to zajímavější, že se odehraje na stadionu v Edenu, kde sídlí Slavia, hlavní rival Sparty.

Albánci do Česka odletí ve středu ráno, v podvečer je čeká tradiční předzápasový trénink. Utkání má výkop ve čtvrtek ve 20:45.

Český tým se připravuje od pondělí v Praze a dnes absolvuje trénink netradičně na stadionu Bohemians 1905 v Ďolíčku. Kvůli zranění scházejí trenérovi Jaroslavu Šilhavému nejlepší střelec Patrik Schick a obránci David Jurásek s Davidem Douděrou. Kapitán Tomáš Souček, který vynechal poslední ligový zápas West Hamu, je v pořádku a v pondělí trénoval s mužstvem.

Jsem v dobré pohodě, jak herně, tak fyzicky, hlásí Sadílek, který dosud v Eredivisii nevynechal ani minutu