Sadílek: Jsme teď na dobré vlně, máme sebevědomí a podle mě je to v těch zápasech vidět

Pražská Sparta zakončila náročnou sérii zápasů vítězstvím 3:1 na novém stadionu Hradce Králové a další reprezentační pauzu opanuje na prvním místě v tabulce. Po jedenácti kolech mají svěřenci kouče Briana Priskeho 29 bodů. Mezi střelce se proti Votrokům zapsali Kuchta s Karabcem, ale na hřišti byl vidět také Lukáš Sadílek, který odehrál 83 minut.

Letenský klub musel 70 minut zápasů hrát v početní nevýhodě, neboť již v 19. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Olatunji. Hostům to však vítr z plachet rozhodně nevzalo a dál se snažili hrát na vítězství.

„Bylo to hodně náročné. Jeli jsme sem s tím, že chceme po celý zápas dominovat. Ta brzká červená karta to trošku zhatila. Museli jsme překopat hru. Do té první půli jsme s tím trochu bojovali, protože se nám nedařilo dostat moc do hry po té červené kartě, ale přidali jsme i druhý gól, takže vlastně dobrý poločas. Myslím, že po změně stran jsme ten zápas dobře uchytili. Byli jsme na balonu, chtěli jsme hrát, nebáli jsme se a tohle je odměna. Byla tam jenom škoda toho kontaktního gólu na 2:1, ale prakticky jsme reagovali hned vzápětí gólem na 3:1, takže nás to znovu uklidnilo. Myslím si, že jsme to dobře zvládli, hráli jsme dobře dozadu do defenzivy. Nedávali jsme jim moc šancí, prakticky tam bylo jenom pár centrů ze strany a možná jeden dva závary, ale nic velkého. My jsme hrozili z brejků. Myslím si, že jsme mohli dát možná i víc gólů. Ale jsem rád, že jsme ten zápas takhle zvládli, když jsme hráli 70 minut v deseti,“ nechal se slyšet sedmadvacetiletý Sadílek v rozhovoru pro klubové stránky.

Zatímco někteří jeho týmoví spoluhráči budou mít nyní volnější program, někdejší tvář Slovácka čekají reprezentační povinnosti. Sladší budou o to více, že Sparta jde do ligové přestávky z prvního místa.

„Nedá se mluvit o nějaké spokojenosti, protože ta sezona bude dlouhá, ale určitě jsme rádi, že jsme ty těžké zápasy zvládli. Je škoda, že jsme nebodovali v Seville, kde bychom to mohli ještě vyšperkovat tu mezireprezentační štaci. To je možná jediná kaňka na tom. Možná kdyby se nám podařilo vyhrát to derby, ale myslím si, že ten tým dobře šlape. Jsme teď na dobré vlně, máme sebevědomí a podle mě i dneska to bylo vidět. V tom druhém poločase jsme jenom nezalezli a neodkopávali balony, ale hráli jsme a chtěli jsme přehrát Hradec i v deseti,“ pokračoval pro Sparta.cz.

Sadílek figuruje v nominaci reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého, proto by mohl zasáhnout do kvalifikačních zápasů o Euro 2024 proti Albánii a Faerským ostrovům. „Určitě se těším, podle mě je to sen každého. Vím, že je to trošku klišé, že to je sen každého hrát v reprezentaci, ale určitě to tak je. Reprezentujete svoji zemi a je to nádherné. Já si toho moc vážím a moc se těším,“ uzavřel Sadílek.

S BODEM SPOKOJENÝ NEJSEM, S VÝKONEM ANO, ZHODNOTIL HAPAL REMÍZU BANÍKU S PARDUBICEMI